Menu Region

Arcydzieła polskich mistrzów do zobaczenia w Łazienkach

Arcydzieła polskich mistrzów do zobaczenia w Łazienkach

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Karolina Szmytko

2Komentarze Prześlij Drukuj
Letnie miesiące w warszawskich Łazienkach Królewskich należeć będą do polskich mistrzów płótna i pędzla. Ponad 60 obrazów 54 malarzy zawiśnie na ścianach łazienkowskiej Podchorążówki, siedziby Muzeum Wychodźstwa Polskiego im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Od dziś do końca września w jej pięciu ekspozycyjnych salach będziemy podziwiać wystawę "Od Michałowskiego do Witkacego", na której zaprezentowane zostaną dzieła artystów tworzących na przestrzeni stulecia, między 1820 a 1939 r.

Obrazy olejne, pastele, akwarele i gwasze, które trafią do Warszawy, pochodzą ze zbiorów Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Dzięki zebranym w stolicy dziełom Jana Matejki ("Portret Wiktorii Kosińskiej" z 1859 r.), Juliusza i Wojciecha Kossaków ("Polowanie na stepowego wilka" z 1883 r. oraz "Kanonier i dziewczyna" z 1909 r.), Jacka Malczewskiego ("Rodzina artysty", "Przebudzenie"), Stanisława Wyspiańskiego ("Portret Lucjana Rydla", 1898 r.) czy produktom Firmy Portretowej Stanisława Ignacego Witkiewicza ("Portret Janiny Buhn", 1925 r.) leniwe letnie spacery po łazienkowskim parku zamienimy w praktyczne lekcje z historii polskiej sztuki.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

gvYgnAKzWYfrNUf

+9 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

xPiUmZmCfgmnWb (gość)  •

VztdHj jcqpjshhbnez, [u**********ghipsecyhsit.com/]ghipsecyhsit[/url], [link=http://ximufohbvkmk.com/]ximufohbvkmk[/link], http://ifigujedgszh.com/

odpowiedzi (0)

skomentuj