Menu Region

Włoski parlament ma szansę zmienić los Eluany Englaro

Włoski parlament ma szansę zmienić los Eluany Englaro

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Włoski parlament podjął bezprecedensowy wyścig z czasem, by ocalić życie Eluany Englaro. W senacie trwa dyskusja nad projektem ustawy, która nakazuje karmić i poić pacjentów w stanie wegetatywnym. Jutro projektem zajmie się izba deputowanych.
Mija tydzień od kiedy Eluana Englaro znalazła się w klinice w Udine w północno-wschodnich Włoszech, gdzie w majestacie prawa cztery dni temu przestano ją karmić. Nadzorująca specjalną procedurę ekipa lekarska podaje kobiecie jedynie środki przeciwbólowe. Eluana umiera z głodu i pragnienia. Agonia może potrwać nawet dwa tygodnie, po siedmiu dniach, a więc w czwartek, dojdzie w jej organizmie do nieodwracalnych zmian.


Ocalić ją może parlament przyjmując ustawę zakazująca podobnych praktyk. Projektem ustawy, przyjętym przez rząd w miejsce odrzuconego przez prezydenta dekretu, który mógł już w piątek odmienić jej los, zajmuje się w tej chwili senat. Po przewidzianym, na jutrzejsze przedpołudnie, głosowaniu przejmie go izba niższa. Ustawa powinna wejść w życie w środę.

Tymczasem nie powiodła się podjęta przez ministra zdrowia próba zainteresowania kliniką w Udine tamtejszej prokuratury. Nie dopatrzyła się ona żadnych nieprawidłowości w działalności placówki, która w zasadzie jest domem starców, a nie szpitalem.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się