Menu Region

Nieformalny szczyt unijny poświęcony kryzysowi gospodarczemu

Nieformalny szczyt unijny poświęcony kryzysowi gospodarczemu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Pod koniec lutego, prawdopodobnie w Brukseli, obędzie się nieformalny, unijny szczyt poświęcony kryzysowi gospodarczemu. Tak uzgodnili w telefonicznej rozmowie szef Komisji Europejskiej Jose Barroso i premier Czech, kierujących teraz pracami Unii - Mirek Topolanek.
Rzecznik Komisji Johannes Laitenberger poinformował, że to spotkanie ma być przygotowaniem do kolejnego, formalnego szczytu z udziałem unijnych przywódców w drugiej połowie marca. "To będzie okazja do wymiany informacji na temat działań w krajach członkowskich dotyczących pobudzania gospodarek i walki z kryzysem. Dyskusja pomoże w przygotowaniu decyzji, które będą podjęte już na marcowym szczycie"- dodał.


Wydaje się, że Czechy, decydując się na zorganizowanie szczytu chcą pokazać, że koordynują działania na poziomie unijnym i odeprzeć tym samym krytykę francuskiego prezydenta. Nicolas Sarkozy kilka razy zarzucił władzom w Pradze, że nie kontrolują sytuacji. Prasa we Francji pisze, przytaczając słowa Nicolasa Sarkozy'ego, że wraz z końcem francuskiego przewodnictwa, Europa została bez lidera.

W Brukseli nie brak komentarzy, że decyzję władz w Pradze o zwołaniu nieformalnego szczytu prezydent Sarkozy zinterpretuje po swojemu i będzie mówił, że zmusił Czechy do działania.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się