Menu Region

Kilka tysięcy związkowców demonstruje w Warszawie

Kilka tysięcy związkowców demonstruje w Warszawie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Kilka tysięcy osób bierze udział w rozpoczynającej się demonstracji zorganizowanej przez związki zawodowe, w tym "Sierpnień 80". Wśród protestujących są między innymi stoczniowcy ze Szczecina oraz górnicy.
Przed Pałacem Kultury i Nauki zebrało się kilka tysięcy związkowców z "Solidarności 80", "Sierpnia 80" i kilku mniejszych związków zawodowych. Uczestnicy demonstracji przyjechali do Warszawy, by upomnieć się o prawa pracowników, które ich zdaniem są w Polsce łamane.

Przewodniczący "Sierpnia 80" Bogusław Ziętek powiedział, że związkowcy obawiają się przede wszystkim nowelizacji ustawy emerytalnej, która wydłuży czas pracy przedstawicieli takich zawodów jak stoczniowcy czy górnicy. Związkowcy przemaszerują pod ministerstwa pracy i gospodarki, a następnie pod kancelarię premiera. Zapowiadają, że choć jest i wielu, demonstracja będzie przebiegać spokojnie.

Podczas zapowiedzianej na 3 do 4 godzin demonstracji związkowcy zamierzają się przeciwstawić planowanym przez rząd zmianom w Kodeksie Pracy, Ustawie o związkach zawodowych i Ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Szczególne wątpliwości budzą pozostawienie wyłącznemu wyborowi pracodawcy formy zatrudnienia pracownika oraz rezygnacja z ewidencji czasu pracy w firmach zatrudniających do 10 pracowników.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się