Menu Region

Prokuratura wystąpiła o film z egzekucją

Prokuratura wystąpiła o film z egzekucją

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

IAR

Prześlij Drukuj
Prokuratura Krajowa w Krakowie, która prowadzi śledztwo w sprawie uprowadzenia Polaka, wystąpiła rano do MSZ-tu o wydanie taśmy z egzekucją.
Zamierza też przesłuchać kolejne osoby zaangażowane w próby uwolnienia Polaka, między innymi negocjatora MSZ-tu Zenona Kuchciaka.

Jak powiedział naczelnik wydziału Marek Wełna, w obliczu ostatnich wydarzeń prokuratura rozszerzy kwalifikację prawną śledztwa. Będzie ono dotyczyło nie tylko uprowadzenia, ale i zabójstwa Polaka.

Prokuratura Krajowa w Krakowie rozpoczęła śledztwo w sprawie uprowadzenia polskiego inżyniera. Na ówczesnym etapie prokuratura miała ustalać okoliczności uprowadzenia i przesłuchiwać świadków ze spółki, w której był zatrudniony uprowadzony mężczyzna oraz gromadzić dokumentację z MSZ.

Śledztwo było tajne ze względu na dobro uprowadzonego - tłumaczy prokurator. W połowie października do prokuratorów dotarł list, który porwany wysłał do rodziny. Analizowano także ujawnione w tym czasie nagranie porwanego, w którym apelował do pakistańskiego rządu o spełnienie żądań talibskich porywaczy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się