Menu Region

Potrzeba wspólnej taktyki wobec terrorystów

Potrzeba wspólnej taktyki wobec terrorystów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

IAR

Prześlij Drukuj
Unia Europejska i NATO powinny wypracować wspólną politykę wobec terrorystów, porywających obywateli Unii - uważa przewodniczący sejmowej komisji do spraw służb specjalnych Paweł Graś z Platformy Obywatelskiej.
Poseł powiedział w TVP Info, że trudno było uratować porwanego w Pakistanie Polaka, gdyż został on uprowadzony w rejonie Doliny Swat, opanowanym przez terrorystów. Kilka lat temu porwano tam amerykańskiego dziennikarza, który został zamordowany. Paweł Graś powiedział, że w tym regionie zawodzą normalne metody działania dyplomatów i służb specjalnych.

Zdaniem posła PO w przyszłości w takich przypadkach powinna być realizowana wspólna polityka Unii Europejskiej i NATO. Eurodeputowany Partii Demokratycznej Janusz Onyszkiewicz powiedział w tym samym programie, że są duże szanse na wypracowanie takiej polityki. Dodał, że Parlament Europejski zwraca uwagę na sytuację w Pakistanie. Sam Onyszkiewicz zgłosił projekt uchwały wzywającej pakistański rząd do zwiększenia kontroli nad terenami, na których działają terroryści.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się