Menu Region

Radosław Sikorski: Nagranie z egzekucji Polaka "wydaje się...

Radosław Sikorski: Nagranie z egzekucji Polaka "wydaje się autentyczne"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Minister spraw zagranicznych powiedział, że nagranie z egzekucji Polaka w Pakistanie potwierdza najgorsze obawy. Dodał, że nagranie "wydaje się autentyczne".
Minister nie potwierdził natomiast informacji o odnalezieniu ciała Polaka. Radosław Sikorski podkreślił, że polski rząd użył wszelkich środków, aby doprowadzić do pomyślnego załatwienia sprawy przez władze Pakistanu. W pewnym momencie uwolnienie Polaka było już bliskie. Sikorski przyznał, że nie wie, dlaczego do tego nie doszło.

Minister oświadczył, że rząd jest w stanie udowodnić, iż zrobił wszystko, co było możliwe dla uratowania porwanego.
Dodał, że jest za ujawnieniem wszelkich materiałów na ten temat. Radosław Sikorski jest w bieżącym kontakcie z ministrem sprawiedliwości, aby - jak powiedział - wysłać listy gończe za zabójcami polskiego inżyniera.

Szef palestyńskiej dyplomacji Riad al-Malki, który razem z ministrem Sikorskim spotkał się z dziennikarzami, wyraził żal z powodu śmierci porwanego i złożył kondolencje jego rodzinie. Al-Malki powiedział, że zbrodni dokonali terroryści gardzący ludzkim życiem. Palestyński polityk potępił tego rodzaju akty przemocy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się