Menu Region

Będą grupowe zwolnienia w PLL LOT

Będą grupowe zwolnienia w PLL LOT

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Przedstawiciele PLL LOT mają dziś rozmawiać ze związkami zawodowymi działającymi w firmie o zwolnieniach grupowych. Spotkanie ma odbyć się w południe.
Przewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego PLL LOT Elwira Niemiec poinformowała, że oficjalne zawiadomienie o planowanych zwolnieniach grupowych pracodawca przesłał 29 stycznia. Nie podał jednak, ilu pracowników chce zwolnić.

Elwira Niemiec powiedziała, że zwolnienia miałyby dotyczyć ponad 40 kategorii stanowisk w administracji - od kierowników biur i działów po sekretarki. Dodała, że piloci i stewardessy nie byli wymienieni w piśmie, ale około 50 osób z tych grup straciło pracę w ubiegłym roku. Podczas spotkania z pracodawcą związkowcy chcą usłyszeć o planowanej liczbie pracowników do zwolnienia i rozmawiać o kryteriach wyboru osób, które miałyby otrzymać wymówienia.

Rzecznik prasowy LOT Wojciech Kądziołka nie chciał udzielać informacji na temat planowanych zwolnień grupowych w firmie

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się