Polska zremisowała z Litwą 1:1

Aktualności

IAR

W towarzyskim meczu piłkarskim, rozegranym w portugalskiej miejscowości Faro Polska zremisowała z Litwą. Bramkę dla polskiego zespołu zdobył w 11. minucie Paweł Brożek, a 15 minut później wyrównał Arunas Klimavicius.
Był to pierwszy w tym roku sprawdzian kadry Leo Beenhakkera, która rozpoczęła przygotowania do wiosennych meczów eliminacji mistrzostw świata. W obydwu drużynach wystąpili wyłączenie piłkarze z klubów krajowych, bowiem nie był to oficjalny termin rozgrywania spotkań towarzyskich.

Początek meczu był mało ciekawy. Spotkanie ożywiło się w 11. minucie, gdy w sytuacji sam na sam z litewskim bramkarzem znalazł się Paweł Brożek i bez problemów umieścił piłkę w bramce rywali.
Polacy cieszyli się z prowadzenia zaledwie kwadrans, bowiem w 26. minucie strzałem głową wyrównał Arunas Klimavicius. Do końca pierwszej części meczu nic się już nie zmieniło i po 45 minutach gry był remis 1:1.

Po przerwie Leo Beenhakker dokonał kilku zmian, wymieniając niemal pół drużyny. Na boisko wpuścił między innymi Brazylijczyka z polskim paszportem Rogera Guerreiro. Na niewiele jednak to się zdało, bowiem Litwini skutecznie bronili się i czasami też groźnie atakowali. Druga połowa nie przyniosła zmiany wyniku i mecz zakończył się remisem 1:1.

Podopieczni Leo Beenhakkera w środę rozegrają kolejny sparing. Także w Faro spotkają się z Walią. Na ten mecz przyjadą do Portugalii polscy zawodnicy z klubów zagranicznych. Na zgrupowaniu pozostanie też siedmiu najlepszych piłkarzy ze składu, który dziś zremisował z Litwą.

W najbliższych meczach eliminacji mistrzostw świata Polacy zagrają 28 marca w na wyjeździe z Irlandią Północną, a 1 kwietnia u siebie z San Marino.