Menu Region

Francja: Atak zimy

Francja: Atak zimy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Intensywne opady śniegu zakłóciły ruch na drogach regionu paryskiego Ile de France. Szczególnie dały się we znaki kierowcom podróżującym po północno-zachodnich przedmieściach stolicy Francji- na autostradach prowadzących do Normandii.
W krótkim czasie spadło tyle śniegu, że samochody były praktycznie unieruchomione na szosie - pokonanie dwóch kilometrów zabierało dwie godziny. Miejskie Zakłady Komunikacji nakazały kierowcom autobusów powrót do zajezdni. Na kilkunastu liniach zamarł ruch autobusowy. Pojazdy mają wyjechać w trasę, gdy śnieg przestanie prószyć.

Intensywne opady śniegu sprawiły też, że zamknięto drogi w Alpach Śródziemnomorskich. Niektóre stacje narciarskie, jak Isola 2000 są odcięte od świata. Ruch wstrzymano ze względu na niebezpieczeństwo zejścia lawin. Ratownicy górscy i żandarmeria ostrzegają, że w Alpach i Pirenejach istnieje poważne zagrożenie lawinowe. Apelują do narciarzy, snowbordzistów i turystów pieszych, aby nie zapuszczali się na niewytyczone trasy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się