Menu Region

Julke: Platforma może się bać Karnowskiego w areszcie

Julke: Platforma może się bać Karnowskiego w areszcie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Piotr Weltrowski

1Komentarz Prześlij Drukuj
Rozmowa ze Sławomirem Julke, biznesmenem, który zarzucił Jackowi Karnowskiemu, prezydentowi Sopotu, próbę wymuszenia łapówki
Co Pan poczuł, gdy Jacek Karnowski usłyszał zarzuty?
Jako obywatel, ale też i jako osoba niebędąca prawnikiem uznałem, że prezydent Karnowski złożył mi propozycję korupcyjną i moje przekonanie znalazło potwierdzenie w ustaleniach prokuratury. Mimo to na początku było mi zwyczajnie przykro, gdy widziałem, jak kilku panów w ciemnych kominiarkach prowadziło Karnowskiego. Współczuję mu jako człowiekowi, nie żałuję go jednak jako polityka czy samorządowca.

Zarzuty to nie wyrok. Prezydent chce poddać się woli mieszkańców Sopotu.
To bardzo zręczny zabieg PR-owski. Jestem pewien, że w najbliższych tygodniach będziemy często słyszeć, jak wiele Karnowski zrobił dla sopocian.
Będą nam serwować "kawę i ciastka dla każdego emeryta". Będziemy świadkami prawdziwej indoktrynacji ze strony prezydenta i jego służb prasowych. Ale myślę też, że Karnowski naraził się tym posunięciem wielu ludziom.

To znaczy komu?
Być może PO. Wydaje mi się, że nie tego oczekiwał od niego na przykład premier. Wierzę, iż Donald Tusk, mieszkaniec Sopotu, wypowie się w tej sprawie i poinformuje wszystkich, jak zamierza zagłosować w referendum.

Platforma jednak nie ma jasnego stanowiska partii w tej sprawie.
Poza Gowinem wije się raczej lokalna Platforma. Proszę zwrócić uwagę, że gdy ujawniłem korupcję, zostałem zaatakowany w mediach przez marszałka Jana Kozłowskiego, który nie mógł mieć formalnej wiedzy, czego cała sprawa dotyczy. Tenże Jan Kozłowski jest politycznym ojcem Jacka Karnowskiego. Uważam więc, że lokalna Platforma może bać się Jacka Karnowskiego, a zwłaszcza Jacka Karnowskiego w areszcie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

areszt nie jest przeszkodą

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Baranina (gość)  •

areszt nie jest przeszkodą - uczy doswiadczenie

odpowiedzi (0)

skomentuj