Menu Region

Brytyjczycy chcą leczyć się w Polsce

Brytyjczycy chcą leczyć się w Polsce

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

2Komentarze Prześlij Drukuj
Warszawskie Centrum Onkologii otrzymało propozycję leczenia grupy pacjentów z Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy uważają, że czekają zbyt długo na leczenie nowotworów, dlatego wyjeżdżają na terapię do innych krajów UE.
Dyrektor Centrum Onkologii w Warszawie profesor Marek Nowacki potwierdził, że prowadzone są rozmowy w tej sprawie. Przyznaje, że przyjęcie takiej grupy pacjentów z Wielkiej Brytanii będzie trudne bo u nas w kraju też są kolejki, ale propozycję można rozważyć.

Nowacki zaznacza, że klinika musiałaby pracować w dodatkowym czasie, by zmniejszyć kolejki oczekujących pacjentów, a ponadto konieczne byłoby zatrudnienie personelu ze znajomością języka angielskiego.


Obowiązujące unijne przepisy dają Europejczykom prawo do leczenia się poza granicami kraju. Za leczenie muszą zapłacić, a później mogą domagać się zwrotu kosztów od swojego ubezpieczyciela.
- Pacjenci z Wielkiej Brytanii jeżdżą za granicę nie tylko leczyć raka i nie tylko do Polski - informuje Grzegorz Drymer z Londynu. Brytyjczycy odkryli, że służba zdrowia w dawnym bloku komunistycznym oferuje im niedrogą, a nowoczesną alternatywę wobec wyjazdów do renomowanych klinik w Zachodniej Europie, czy USA.

Chodzi też o to, że w tych specjalnościach brytyjska powszechna służba zdrowia oferuje bardzo ograniczone usługi za darmo. Natomiast w leczeniu nowotworów ważny jest czas rozpoczęcia leczenia.

Według danych brytyjskich funduszy służby zdrowia, w 2 kwartale zeszłego roku na raka leczono, w samej tylko Anglii, aż 190 tysięcy pacjentów, z czego 8 tysięcy czekało na pierwszą wizytę u specjalisty powyżej dwóch tygodni.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Ponownie polski chory będzie zrobiony na szaro

+5 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

anarcha (gość)  •

gratuluję przystąpienia do U.E.

odpowiedzi (0)

skomentuj

a co na-to...

+5 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kapo (gość)  •

krolowa angielska-czemu hospicja katolickie maja ponosic ciezar protestanckiej niewydolnosci...

odpowiedzi (0)

skomentuj