Dyrektor CKE: Błąd w testach gimnazjalnych został rozwiązany

  Dyrektor CKE: Błąd w testach gimnazjalnych został rozwiązany

  IAR

  Aktualności

  Aktualności

  Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Maria Magdziarz zapewnia, że problem związany z błędnym podliczeniem wyników testu gimnazjalnego z matematyki został już rozwiązany, a uczniowie nie będą z tego powodu mieli żadnych nieprzyjemności.
  Problem dotyczył ok. 300 prac i według dyrektor Magdziarz wynikał z pomyłki drukarni. Szefowa CKE tłumaczy, że błąd wykryto w czasie analizy rezultatów już po wysłaniu wyników do szkół. Okazało się wówczas, że w niektórych arkuszach wszyto odpowiedzi z innej wersji egzaminu.

  Maria Magdziarz zaznacza, że okręgowe komisje egzaminacyjne dokonały już korekty błędnie obliczonych punktów. Dodaje, że prace zakończono dwa dni temu, poprawione wyniki trafiły do szkół, a dziś skorygowane zaświadczenia dostaną uczniowie.

  Szefowa CKE podkreśliła też, że większość uczniów zdążyła jeszcze w terminie rekrutacji przedstawić liceom właściwe wyniki swoich testów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo