Menu Region

Dyrektor CKE: Błąd w testach gimnazjalnych został rozwiązany

Dyrektor CKE: Błąd w testach gimnazjalnych został rozwiązany

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Maria Magdziarz zapewnia, że problem związany z błędnym podliczeniem wyników testu gimnazjalnego z matematyki został już rozwiązany, a uczniowie nie będą z tego powodu mieli żadnych nieprzyjemności.
Problem dotyczył ok. 300 prac i według dyrektor Magdziarz wynikał z pomyłki drukarni. Szefowa CKE tłumaczy, że błąd wykryto w czasie analizy rezultatów już po wysłaniu wyników do szkół. Okazało się wówczas, że w niektórych arkuszach wszyto odpowiedzi z innej wersji egzaminu.

Maria Magdziarz zaznacza, że okręgowe komisje egzaminacyjne dokonały już korekty błędnie obliczonych punktów. Dodaje, że prace zakończono dwa dni temu, poprawione wyniki trafiły do szkół, a dziś skorygowane zaświadczenia dostaną uczniowie.

Szefowa CKE podkreśliła też, że większość uczniów zdążyła jeszcze w terminie rekrutacji przedstawić liceom właściwe wyniki swoich testów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się