Menu Region

Indie i Birma zwiększą wymianę handlową

Indie i Birma zwiększą wymianę handlową

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Indie i Birma chcą realizować więcej wspólnych projektów. Takie są efekty rozmów gospodarczych w Rangunie przez indyjskiego wiceprezydenta Hamida Ansariego.
Dla Indii najistotniejsza jest współpraca w sferze wykorzystania birmańskich zasobów ropy i gazu oraz zapewnienie sobie połączeń komunikacyjnych przez terytorium Birmy pomiędzy północno-wschodnimi obszarami Indii, a wybrzeżem morskim. Dzięki takim połączeniom skróceniu ulegnie droga pomiędzy Kalkutą i indyjskim stanem Asam oraz otaczającymi go regionami. Z punktu widzenia New Delhi istotne jest też zapewnienie sobie przychylności władz birmańskich w walce z separatystami działającymi w północno-wschodnich Indiach. Część swych baz mają oni na północnych terytoriach Birmy, a chińska broń jest szmuglowana przez ten kraj.

Z kolei Birma zainteresowana jest współpracą w zakresie rolnictwa oraz rozwoju infrastruktury kolejowej. Organizacje praw człowieka w Indiach krytykują działania New Delhi twierdząc, że Indie powinny się włączyć aktywnie w walkę o prawa człowieka w Birmie i zaprzestać współpracy z rządząca tym krajem juntą wojskową.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się