Menu Region

Michael Phelps zawieszony za palenie marihuany

Michael Phelps zawieszony za palenie marihuany

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Amerykański związek pływacki zawiesił na 3 miesiące słynnego zawodnika Michaela Phelpsa - zdobywcę 14 medali olimpijskich. To efekt skandalu jaki wybuchł w USA, gdy okazało się, że palił on marihuanę.
W ubiegłym tygodniu w brytyjskiej prasie pojawiło się zdjęcie Michaela Phelpsa z fajką wodną do palenia marihuany. 23-letni zawodnik potwierdził autentyczność fotografii, powtarzał, że żałuje tego co zrobił i wielokrotnie przepraszał. Wczoraj do akcji wkroczył amerykański związek pływacki i ukarał słynnego zawodnika trzymiesięcznym zakazem występów w zawodach i odebraniem na ten czas stypendium w wysokości 1750 dolarów miesięcznie.

Przedstawiciele związku oświadczyli, że Phelps zawiódł zaufanie setek tysięcy młodych zawodników, którzy uważali go za wzór do naśladowania. Po zdobyciu rekordowej liczby 8 medali olimpijskich w Pekinie Michael Phelps stał się w USA niemal bohaterem narodowym. Jego sukces przełożył się na wielomilionowe kontrakty reklamowe. Po skandalu z marihuaną, produkująca płatki do mleka firma Kellog zapowiedziała, że nie przedłuży umowy z Phelpsem. Inne koncerny albo nie zajęły stanowiska w tej sprawie albo, tak jak producent sprzętu pływackiego Speedo i luksusowych zegarków Omega, przyjęły przeprosiny zawodnika.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się