Menu Region

Nie panikuj, rozłóż spłatę kredytu

Nie panikuj, rozłóż spłatę kredytu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Joanna Pieńczykowska

Prześlij Drukuj
Mamy tuzin dobrych rad na kłopoty z finanansowe.
1Straciłeś pracę i w ogóle nie jesteś w stanie spłacać zadłużenia? Sprawdź, czy bank nie daje możliwości wakacji kredytowych. Niektóre banki pozwalają na pewien czas zawiesić spłatę zarówno raty kapitału, jak i odsetek.

2Za wszelką cenę staraj się unikać zaległości w płatnościach. Gdy bank sam się zorientuje, że masz kłopoty ze spłatami, będzie gorzej: stracisz jego zaufanie, poza tym grozi ci wpis na listę niesolidnych dłużników w Krajowym Rejestrze Długów, a to oznacza, że możesz mieć kłopoty z zaciągnięciem pożyczek w przyszłości.


3Zachowaj cierpliwość i nie przewalutowuj kredytu. To obecnie może być najgorsza decyzja.

4Masz kredyt we frankach, dolarach czy euro, a raty spłaty wzrosły tak bardzo, że rozsadzają ci domowy budżet? Natychmiast idź do banku, nim jeszcze powstaną zaległości w spłacie, i poinformuj o problemie. Możesz wynegocjować z bankiem rozłożenie kredytu na większą liczbę lat, co pozwoli obniżyć wysokość miesięcznej raty. Może też się okazać, że w związku ze spadkiem stóp procentowych za granicą bank planuje w najbliższym czasie obniżkę oprocentowania, co sprawi, że twoje raty spadną.

5Szukasz pracy bezskutecznie od wielu miesięcy? Nie marnuj czasu. Skorzystaj z darmowych kursów, które oferują ci urzędy pracy. Zyskasz nowe umiejętności, podszkolisz znajomość języka, a to może zaowocować w przyszłości.

6 Pomyśl o założeniu własnej firmy. Zwłaszcza że możesz liczyć na bezzwrotne dotacje z różnych źródeł. W urzędzie pracy na rozpoczęcie działalności możesz dostać nawet 18 tys. zł. Dodatkowe pieniądze zyskasz, jeśli sam zatrudnisz innych bezrobotnych. Pieniądze dla bezrobotnych znajdziesz też w funduszach unijnych. Dotacje z UE mogą wynieść nawet 40 tys. zł.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się