Menu Region

Baner Solidarności zawisł w centrum Berlina

Baner Solidarności zawisł w centrum Berlina

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W centrum Berlina zawisł baner, który ma przypominać Niemcom o roli, jaką w demokratycznych przemianach odegrały obrady polskiego Okrągłego Stołu. Plakat, który ma wymiary 66 m na 17 m, został umieszczony na fasadzie budynku dawnej polskiej ambasady.
Centralną część wielkiego transparentu zajmuje zdjęcie Okrągłego Stołu i uczestników obrad rozpoczętych w lutym 1989 roku. Obok widnieje napis po niemiecku: "Zaczęło się przy Okrągłym Stole" oraz logo kampanii promocyjnej - kontur Polski kojarzący się z przerwanym ogniwem łańcucha.

Poprzez te działania ambasada w Berlinie chce przypomnieć Niemcom, że przemiany wolnościowe, które doprowadziły do upadku muru berlińskiego, rozpoczęły się w Polsce. Akcja promocyjna została zaplanowana z myślą o obchodach 20. rocznicy obalenia Muru.

W czerwcu na budynku dawnej ambasady zawiśnie kolejny baner, ze znanym motywem przewracających się kostek domina i napisem "Zaczęło się w Gdańsku".

Roli Okrągłego Stołu w pokojowej rewolucji 1989 roku będzie poświęcona poniedziałkowa konferencja w Berlinie z udziałem szefów dyplomacji Polski i Niemiec oraz z udziałem polityków związanych z tamtymi wydarzeniami.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się