Menu Region

Proces ws. stanu wojennego zawieszono do końca marca

Proces ws. stanu wojennego zawieszono do końca marca

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

IAR, RB

1Komentarz Prześlij Drukuj
Dopiero w kwietniu sąd wyznaczy nowe terminy posiedzeń. Powodem jest bardzo zły stan zdrowia jednego z oskarżonych - generała Floriana Siwickiego.
Poinformował o tym jego adwokat, mecenas Marek Małecki. Generał Siwicki przeszedł śmierć kliniczną, a potem ciężkie zapalenie płuc. Mimo, że opuścił szpital, jego stan zdrowia nie pozwala na udział w rozprawie. O tym, czy będzie mógł wrócić na salę sądową, lekarze zadecydują pod koniec marca.

Mecenas Małecki dodał, że nie chce składać wniosku o wyłączenie sprawy generała do osobnego rozpoznania. Obrońca generała jest przekonany, że oskarżony będzie w stanie uczestniczyć w rozprawach.
Dodał, że Siwicki chce brać udział w procesie i złożyć swoje wyjaśnienia. Zdaniem mecenasa Małeckiego to sąd podejmie decyzję o ewentualnym wyłączeniu sprawy jego kilenta do osobnego rozpoznania.

Ostatnia rozprawa w tym procesie odbyła się w grudniu ubiegłego roku. Proces utknął w miejscu na początku stycznia, kiedy zawału serca doznał właśnie generał Florian Siwicki.

Prokuratura IPN postawiła zarzuty 9 osobom, członkom utworzonej w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku WRON oraz Rady Państwa PRL, która formalnie wprowadziła stan wojenny i wydała odpowiednie dekrety. Proces zaczął się 12 września 2008 roku, ale na ławie oskarżonych zasiada już tylko 6 osób (jedna osoba zmarła, a dwie wyłączono do odrębnego postępowania).

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Wysłać ich do ...

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Norek (gość)  •

Калининградская область

odpowiedzi (0)

skomentuj