Menu Region

Uczniowie dręczyli pedagoga i poniosą konsekwencje

Uczniowie dręczyli pedagoga i poniosą konsekwencje

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Łukasz Chomicki, Maria Krzos

10Komentarzy Prześlij Drukuj
Wywołany do tablicy uczeń drwi z nauczyciela i lekceważy jego polecenia. Odbiera mu dziennik i wykonuje obsceniczne ruchy. Zobacz film.
Zdejmuje koszulkę, tańczy przed pedagogiem. Zakłada nogę na blat biurka, przy którym siedzi nauczyciel. Zachowanie ucznia wywołuje gromki śmiech jego kolegów. Niektórzy dołączają do "zabawy". Młodzież rzuca w nauczyciela kredą i ciastkami. Wykrzykuje pod jego adresem wulgaryzmy. Nauczyciel nie może opanować sytuacji.

Taką zabawę urządzili sobie uczniowie zawodówki z Zespołu Szkół nr 1 w Rykach. Wszystko utrwalili telefonami komórkowymi, a kilka nagrań umieścili w internecie.

- Natrafiliśmy na nie w piątek przy okazji monitorowania sieci - mówi Kazimierz Stefanek z Komendy Powiatowej Policji w Rykach. Funkcjonariusze rozpoznali mury miejscowej szkoły. Ofiara dręczycieli to doświadczony nauczyciel zawodu. - W poniedziałek zatrzymaliśmy pierwszych dwóch uczniów, którzy brali bezpośredni udział w dręczeniu nauczyciela - mówi Stefanek.

Wczoraj policjanci próbowali zatrzymać autora nagrania. - Jest już zidentyfikowany. Ale nie było go w domu - dodaje policjant. Uczniowie, którzy wystąpili w filmie w głównych rolach, to 19-letni Jarosław O. z Ryk i jego rówieśnik Kamil N. z gminy Ułęż. - Wiemy, że pierwszy kazał też nauczycielowi lizać swoje buty - mówi Kazimierz Stefanek.

Obaj uczniowie usłyszeli już zarzuty. Odpowiedzą za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Dręczyciele przyznali się do winy. Chcą też dobrowolnie poddać się karze. Jarosław O. chce dla siebie sześciu miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata i 500 zł grzywny. Godzi się też na dozór kuratora, przeproszenie nauczyciela i podanie wyroku do publicznej wiadomości. - Ma on być wywieszony w szkole - mówi Kazimierz Stefanek.
Podobną karę wyznaczył sobie Kamil N.

Jak się okazuje, o filmikach z lekcji, krążących w internecie, szkoła wiedziała wcześniej niż policja. Materiał powstał we wrześniu ubiegłego roku.

- Pod koniec stycznia dotarły do mnie informacje, że takie nagrania istnieją - mówi Krystyna Grudniak, dyrektor placówki. - Kiedy je obejrzałam, podjęłam działanie. Ostatniego dnia przed feriami szkoła zdecydowała o wydaleniu jednego z uczniów. - Wcześniej przeprowadziliśmy rozmowę z jego matką - dodaje dyrektorka. Szkoła ukarze też pozostałych uczestników zajścia.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

10

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Oświata, czyli – jak iść piętami do przodu

+27 / -15

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

belfer (gość)  •

SZKOŁA NIE POWINNA BYĆ PRZEDSIĘBIORSTWEM PRODUKUJĄCYM BUBLE.

SZKOŁA POWINNA...SZKOLIĆ.
Lecz nie czyni tego, albowiem trudni się sprzedażą zgniłych pomidorów. Nie uczy, albowiem jest straganem z warzywami.
Nauczyciel został zredukowany do roli szkolnego intruza, koniecznego zła, został wtłamszony w bezradność i okrzyknięty szkolną przeszkadzajką w PRAWIDŁOWYM rozwoju młodego człowieka.

Nawoływanie do uczenia czegoś tak archaicznego, jak, np. logika, etyka, podstawy kultury europejskiej, propedeutyka filozofii, nie wspominając o grece, lub łacinie, nawoływanie takie, mija się z celem, a ten, co chce powrotu do niegdysiejszego świata rozsądku, jest piernik uwielbiający P.R.L., tęskniący za powrotem ustroju nazwanego przez S. Grochowiaka „sprawiedliwym podziałem nędzy”.

:
Już obserwujemy, że te szkoły przeżywają rozkwit i stają się popularne w środowisku ,w których proponuje się idee-towary nowoczesne, np. nauka jazdy konnej, religioznawstwo zamiast katechezy, programy nauczania opracowane przez uczniów, wychowanie seksualne w rodzinie z dwoma tatusiami, lub z uznaniem dla pożytku przyszłych praktyk aborcyjnych albo wielkiej wartości humanistycznej eutanazji dla zawadzającej babci.
Szkoły przyjazne, szkoły bez nudy, szkoły z klasą, to pierwsze "owoce" rynkowego języka zastosowanego w sferze kształcenia i wychowania.


W obecnych czasach należy przyznać się do wychowawczych błędów, powiedzieć wyraźnie, dobitnie i ostatecznie, że winni jesteśmy wszyscy.

Wszyscy, a więc i szkoła nie reagująca na wiadro na głowie nauczyciela, szkoła, lekceważąca obecność wszechmocnych band wyrostków terroryzujących klasę, szkoła, tchórzliwie uciekająca od problemu internetowych, idiotycznych sexwybryków, zakończonych samobójstwem ze wstydu dla sfilmowanej dziewczyny, a dla filmujących ją, bezkarnych głupoli, niezłą hecą, ubawem, dla nauczycieli zaś – wychowawczą porażką.

Wszyscy, a więc i my, rodzice, zapatrzeni w gonitwę za pracą, za finansowymi marzeniami, niemający czasu na rozmowę z własnymi dziećmi, godzący się na ich izolację od nas, nie współpracujący ze szkołą.

My, rodzice, pozostawiający ich samopas, aprobujący ich histeryczny brak autorytetów, ich bezsprzeczny brak życiowych wzorów do naśladowania, za swoje gnuśne zezwolenie na to, by, zamiast wykształcić ich na rozsądnych, wrażliwych, odpowiedzialnych ludzi, zostali ludźmi emocjonalnie chwiejnymi, niepełnymi i wszechstronnie bezradnymi - płacimy opuszczeniem, płacimy zerwaniem rodzinnych więzi, tym, że, jeśli się w porę nie opamiętamy, możemy też mieć wiaderko na głowie do pozłoty.

Ps.
Za komuszej epoki, obowiązywało fikuśne hasełko: NASZ KLIENT, NASZ PAN. Teraz mamy powiedzonko: NASZ UCZEŃ, NASZ PAN. I pan uczeń decyduje.

BO UCZEŃ MA PRAWA SKAZUJĄCE GO NA BRAK OBOWIĄZKÓW.


odpowiedzi (0)

skomentuj

PYTAM

+25 / -20

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Belfer tuż przed wizytacją (gość)  •

PYTAM ten rząd i wszystkich nadzorujących oświatę, CO JESZCZE MUSI SIĘ STAĆ, aby przejrzeli na oczy i ZROZUMIELI, ŻE CZASY MARCHEWKI już się skończyły. CZAS NA KIJ!

odpowiedzi (0)

skomentuj

"Że też takich dopuszcza się do zdobywania wiedzy..."

+23 / -17

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jankiel (gość)  •

Jak tak można?! To nie tylko wina tego chłopaka, ale też rodziców. Bo kto jeśli nie Oni nauczy takiego delikwenta jak się zachować?! Oczywiście, że takich powinno się wyrzucać ze szkoły!!! Nie umiał się zachować jak nalezy więc niech się nie uczy!

odpowiedzi (0)

skomentuj

agresja

+23 / -19

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

realista (gość)  •

To jest wynik bez stresowego wychowania dzieci i młodzieży,do puki nie będą wyciągane konsekwencje z takiego postępowania i nagłaśniane w mediach to tak będzie się działo to nie tylko w szkołach ale również na co dzień,młodzież jest bez karna i co gorsza nie wolno jej nic zrobić.Ci którzy takie banialuki utworzyli jeszcze będą żałować ale zmienić to będzie bardzo ciężko chyba że radykalnie i bez pardonu.
Należało by takich delikwentów pokazywać i nagłośniać a nie chować pod opaskami może to by ich powstrzymało.a no pożyjemy zobaczymy.

odpowiedzi (0)

skomentuj

koło się zamknie

+24 / -21

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

XXX (gość)  •

Brawo dla Nauczyciela, że nie dał wyprowadzić się z równowagi. Niedobrze tylko,że tak długo ukrywano przedstawione zachowanie z gatunku socjopatii.
Uważam, że te duże "dzieci" powinne w trybie pilnym odpowiadać za swoje czyny, i to zgodnie z kodeksem karnym i moralnym. Niebawem powinni publicznie przeprosić - tak, jak publicznie urządzili sobie tanie igrzyska. Na sesję z przeprosinami należałoby zaprosić media krajowe.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Agresja uczniów

+22 / -17

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Bocian (gość)  •

W takich przypadkach jak w Rykach należy bezwzględnie eliminować ze szkoły takie osoby. Doszło do przekroczenia wszelkich granic, a nauczyciel w oczach uczniów stracił swój autorytet. Uczniów trzeba uczyć szacunku do nauczyciela.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Prymityw

+21 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kig (gość)  •

Powinni tego prymitywa zamknąć na pół roku w celi z jakimś zboczonym psycholem ,od razu by zmiękł i powinni filmiki z tej celi pokazywać jego zwyrodniałym koleżkom z klasy -chodziliby jak zegarki od razu!Nie rozumiem jak nauczyciel może na to pozwolić!Ja bym z nim wyjechal z klasy razem z drzwiami!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Najwyższy czas eliminować takie postawy!

+23 / -17

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jan (gość)  •

Przecież Ci dranie mieli po 18 - 19 lat. Są dorosłymi młodzieńcami którzy powinni odpowiadać karnie za swoje zachowanie. Oni sie popisywali przed klasą złożoną w większości z debili nie za wiele lepszymi od nich. Zresztą gdyby któryś z Uczniów chciał przeciwdziałać tej sytucji to reszta by takiego Młodzieńca zniszczyła. Wyobrażam sobie jak się zachowują w życiu ich Rodzice skoro Synowie dają taki popis. Wstyd. Media powinny tępić takie postawy. Mogą spełnić rolę wychowawczą. Takie postawy jak pokazano w filmie zasługują na powszechne, spoleczne potępienie. Jeśli tacy "Uchniowie" zobaczą że inni takich zachowań nie chcą tolerować to poprostu się opamietają, a przynajmniej ograniczą w formach swych negatywnych zachowań.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Zasłużyli

+24 / -15

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

glu (gość)  •

Nauczycieli zasłużyli na takie traktowanie. Kierują się obłudą i ulegają presji. Należałoby ich jednak przeszkolić policyjnie i doposażyć w środki przymusu. Dorosłych (19 lat) bandytów natychmiast relegować ze szkoóły.

odpowiedzi (0)

skomentuj

i co i lipa z tym bez-

+25 / -15

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

xdt (gość)  •

stresowym wychowaniem.Trzeba było odmachnąć gówniarzowi raz a porządnie i olać prawa ucznia.Skoro uczeń nie ma szacunku dla nauczyciela to trzeba go szacunku nauczyć.ROśnie nam piękne pokolenie pustogłowych zjadaczy chipsów porażka.

odpowiedzi (0)

skomentuj