Menu Region

"The Economist": "Rząd Tuska otacza atmosfera bałaganu"

"The Economist": "Rząd Tuska otacza atmosfera bałaganu"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Brytyjski tygodnik "The Economist" pisze, że rząd Donalda Tuska jest jednym z najlepszych w historii Polski. Gabinet ten jednak - jak czytamy - niewiele robi.
Tygodnik zwraca uwagę, że na korzyść rządu działa dobra sytuacja gospodarcza i brak silnej opozycji. Gabinet Tuska cieszy się popularnością w kraju i za granicą.

Wśród sukcesów rządu "The Economist" wymienia poprawę stosunków z Rosją i Niemcami, przygotowanie planu partnerstwa wschodniego Unii Europejskiej, a także powołanie sejmowej komisji do spraw ograniczenia biurokracji.

Brytyjski tygodnik pisze jednak, że na innych polach osiągnięcia rządu są niewielkie. Ministrowie powoli przystępują do rozwiązywania problemów, przez co ich działania są często nieefektywne.

Rząd otacza atmosfera bałaganu, a premier Tusk, który, jak zauważa tygodnik, nie stanął dotąd wobec poważnego kryzysu; jest miły, ale trudno mu podejmować decyzje. Za głównego przeciwnika rządu "The Economist" uznaje prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Wśród stojących przed rządem problemów brytyjski tygodnik wymienia zły stan dróg i linii kolejowych, groźbę wzrostu cen prądu, związaną z zacofaniem technologicznym elektrowni, a także opóźnienia w przygotowaniach do Euro 2012. Problemem są też koszty, związane z wyłudzaniem świadczeń społecznych od państwa.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się