Menu Region

"Pakistan to epicentrum międzynarodowego terroryzmu"

"Pakistan to epicentrum międzynarodowego terroryzmu"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Pakistan stał się epicentrum międzynarodowego terroryzmu - stwierdził indyjski minister obrony Arackaparambil Kurian Antony, otwierając w New Delhi Azjatycką Konferencję Bezpieczeństwa.
Zdaniem indyjskiego polityka, wspólnota międzynarodowa powinna zaangażować się aktywniej w walkę z ugrupowaniami terrorystycznymi, działającymi w Pakistanie i Afganistanie.

Szef resortu obrony Indii po raz kolejny przypomniał indyjskie stanowisko, zgodnie z którym listopadowy atak na Bombaj został przygotowany na terenie Pakistanu, przy współudziale ludzi związanych z miejscowymi służbami specjalnymi.
Zdaniem Antoniego, możliwość przygotowania takiego ataku poddaje w wątpliwość wcześniejsze zapewnienia przywódców Pakistanu, iż nie pozwolą oni, by terytorium tego kraju było wykorzystywane do działań terrorystów.

Wypowiedź indyjskiego ministra obrony zbiegła się z nasilającymi się aktami przemocy i terroru na terenie Pakistanu. W ostatnich godzinach w walkach z ekstremistami w Dolinie Swat zginęło pięciu wojskowych oraz piętnastu islamistów. W ciągu ostatnich dni walki w tym rejonie pochłonęły życie ponad siedemdziesięciu osób. Jednocześnie w zachodnim Pakistanie na pograniczu z Afganistanem dochodzi niemal codziennie do zamachów bombowych oraz porwań.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się