Menu Region

Szczecin: Kto przejmie stocznię

Szczecin: Kto przejmie stocznię

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W szczecińskiej stoczni Nowa coraz bardziej staje się realny scenariusz, że zakład zostanie podzielony na części i sprzedany firmom, które nie zajmują się budową statków.
Mapka z podziałem Stoczni na działki pokazana została już w oficjalnym wydawnictwie Agencji Rozwoju Przemysłu. Zarząd Agencji twierdzi, że rozmowy z potencjalnymi inwestorami są prowadzone, tylko nikt nie wie, o kogo chodzi.

Związki zawodowe na żadnym z wielu ostatnich spotkań poświęconych stoczni nie otrzymały informacji, czy ktoś w ogóle jest zainteresowany inwestowaniem w ten zakład pracy. Krzysztof Fidura z "Solidarności" szczecińskiej stoczni mówi, że odpowiedzi na pytania o to są, jak stwierdził, tajemnicze.
Według niepotwierdzonych informacji w stocznię zainwestować chce, Oprócz Mostostalu Chojnice, także jeden z funduszy inwestycyjnych.

Agencja Rozwoju Przemysłu wydała kilkustronicową publikację, w której opisuje zalety stoczni w Gdyni i Szczecinie i namawia potencjalnych inwestorów do ich kupna.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się