Menu Region

Chiny: Proces za pomoc ofiarom kataklizmu

Chiny: Proces za pomoc ofiarom kataklizmu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Znany chiński działacz społeczny, który pomagał ofiarom ubiegłorocznego trzęsienia ziemi w Syczuanie, stanie przed sądem. Huang Qi zbierał informacje na temat szkół, które podczas kataklizmu zawaliły się, grzebiąc pod gruzami tysiące dzieci. Teraz władze zarzucają mu "posiadanie informacji stanowiących tajemnicę państwową".
Huang Qi na swojej stronie internetowej odważył się krytykować chińskie władze. Domagał się wyjaśnienia przyczyn zawalenia się tak wielu budynków szkolnych w Syczuanie. Sprawa ta stała się jednym z najbardziej delikatnych tematów dla chińskich władz.

Rodzice, którzy stracili dzieci pod gruzami szkół, winą za tragedię obarczają lokalne władze. W ich opinii to właśnie skorumpowani chińscy urzędnicy ponoszą odpowiedzialność za skandaliczny stan szkół, które budowano bez odpowiedniego nadzoru architektonicznego. Według oficjalnych danych pod gruzami budynków szkolnych w Syczuanie zginęło około 19 000 uczniów i nauczycieli. To jedna czwarta wszystkich ofiar kataklizmu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się