Menu Region

Elektrownie jądrowe powstaną w Koninie i Klempiczu?

Elektrownie jądrowe powstaną w Koninie i Klempiczu?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Klempicz oraz Konin - to miejsca, w których mogą w przyszłości powstać elektrownie jądrowe. Rząd chce przekonać Polaków, a w szczególności Wielkopolan, do tego typu energetyki.
Ministerstwo Gospodarki i władze województwa zorganizowały w Poznaniu konferencję "Energetyka atomowa w Wielkopolsce szansą na rozwój ".

Wiceminister Adam Szejnfeld jest przekonany, że teraz lokalizacja w Klempiczu nie spotka się ze sprzeciwem takim, jak 20 lat temu. Podkreślił, że teraz są inne czasy, a taka energetyka jądrowa, której skutkiem był wypadek w Czarnobylu, już właściwie nie istnieje. Zdaniem wiceministra, za energetyką jądrową w Polsce przemawiają przede wszystkim argumenty ekonomiczne.

Adam Szejnfeld podkreślił, że gdyby nie inwestycje w Polsce w energetykę konwencjonalną oraz niekonwencjonalną, czyli odnawialną i jądrową, za kilka lat mogłoby w naszym kraju zabraknąć prądu.

Decyzja w sprawie lokalizacji elektrowni atomowej powinna zapaść jeszcze w tym roku. Rząd rozważa uruchomienie obiektu około 2020 roku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się