Menu Region

Dalajlama z bólem ramienia wylądował w szpitalu w New Delhi

Dalajlama z bólem ramienia wylądował w szpitalu w New Delhi

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Dalajlama przeszedł krótkie badania w szpitalu w New Delhi. Duchowy przywódca Tybetańczyków opuścił klinikę i jutro wróci do swej indyjskiej siedziby w Dharamsali.
73-letni Dalajlama został przywieziony do szpitala w New Delhi w związku z bólami ramienia, na które ostatnio się uskarżał. Osoby z otoczenia przywódcy Tybetańczyków zapewniają jednak, że ogólny stan zdrowia Dalajlamy jest doskonały, a badanie miało charakter profilaktyczny i wskazało drogę dalszego leczenia dolegliwości.

8 lutego XIV Dalajlama wyrusza w podróż do Europy w trakcie której odwiedzi Niemcy i Włochy. Jesienią Dalajlama przeszedł operację usunięcia kamieni z woreczka żółciowego.

Jesienny pobyt w szpitalu zrodził wiele dyskusji na temat stanu zdrowia przywódcy Tybetańczyków i wywołał spekulacje na temat jego ewentualnego przejścia na emeryturę. W listopadzie spekulacje te przerwał sam Dalajlama oświadczając, że nie zamierza kończyć swej działalności i nadal będzie służyć społeczności tybetańskiej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się