Menu Region

Od wczoraj na Słowacji obowiązuje nowy kodeks drogowy

Od wczoraj na Słowacji obowiązuje nowy kodeks drogowy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Kodeks zaostrza dotychczasowe zasady ruchu drogowego i przewiduje wysokie grzywny dla lekkomyślnych kierowców.
Dopuszczalna prędkość na terenie zabudowanym została ograniczona z 60 do 50 kilometrów na godzinę. Przez cały rok trzeba będzie jeździć na Słowacji z włączonymi światłami mijania. Kierowcy nie będą mogli korzystać podczas jazdy z telefonu komórkowego. Karane będzie również korzystanie z antyradarów.

Samochody ciężarowe nie będą mogły poruszać się po słowackich drogach nie tylko w dni wolne od pracy, ale również w piątki od godziny 16.00 do 20.00.


Drastycznemu podwyższeniu ulegają sankcje za wykroczenia drogowe. Na przykład za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 20 km na godzinę trzeba będzie zapłacić 20 euro, ale za przekroczenie prędkości o 80 km na godziną - aż 1300 euro.

Mandat będzie można zapłacić na miejscu wykroczenia również kartą bankową. Policjant będzie miał prawo zatrzymać prawo jazdy, o ile kierowca nie będzie w stanie zapłacić mandatu. Grzywnę będzie można odpracować w postaci robót publicznych.

Obowiązuje również zerowa tolerancja spożycia alkoholu. Za prowadzenie auta po spożyciu alkoholu grozi grzywna do 1000 euro i utrata prawa jazdy na 5 lat.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się