Menu Region

Gimnazjaliści zostali oszukani przez komputer

Gimnazjaliści zostali oszukani przez komputer

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Edyta Tkacz

1Komentarz Prześlij Drukuj
Część arkuszy egzaminacyjnych wydrukowano z błędami. Dlatego niektórym uczniom zaniżono wyniki nawet o 10 punktów.
Do okręgowych komisji egzaminacyjnych w całym kraju zgłaszają się uczniowie, którym zaniżono wyniki egzaminów - niektórym nawet o ponad 10 punktów.

Wszystko przez źle wydrukowane testy matematyczno-przyrodnicze. Niektórych rodziców i ich dzieci zaniepokoił ich zbyt niski wynik. Paweł z Gimnazjum nr 2 w Stalowej Woli bardzo się zdziwił po ogłoszeniu punktacji. - Syn jest bardzo dobrym uczniem. Oceniliśmy, że powinien mieć około 45 punktów - mówi ojciec Pawła. - Tymczasem dostał 36.

Chłopiec był pewny, że ktoś się pomylił, rodzice złożyli więc odwołanie w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie. W poniedziałek odebrali telefon z OKE. Usłyszeli, że praca Pawła została dobrze oceniona. Pracowniczka Komisji zasugerowała, że chłopak ściągał, dlatego wynik był słaby.
We wtorek ojciec Pawła zjawił się w Krakowie.

- Okazało się, że mieliśmy rację. Synowi ujęto podczas sprawdzania 11 punktów - mówi.
Lech Gawryłow, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie, potwierdza: uczniom źle naliczono punkty. - Mamy pięć takich przypadków w województwie podkarpackim - mówi Gaw-ryłow. - Testy B miały w środku wszyte strony z wersji C. Komputer wszystkie odpowiedzi ze stron w wersji C policzył jako błąd.

Maria Magdziarz, p. o. dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, zapewnia, że żaden uczeń nie ucierpi z powodu tej pomyłki.

- Wszyscy zdający będą mieli dobre wyniki. Okręgowe komisje w całym kraju dokonały już przeglądu prac - zapewnia Magdziarz. Jednocześnie przyznaje, że nie wie, ile błędnych arkuszy mogło trafić do szkół.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

A konsekwencje ?

+7 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

bill (gość)  •

"Usłyszeli, że praca Pawła została dobrze oceniona. Pracowniczka Komisji zasugerowała, że chłopak ściągał, dlatego wynik był słaby" - czy pracowniczka komisji poniesie konsekwencje za swoją nierzetelna pracę - niewłaściwie sprawdzony test i nieprawdziwą odpowiedź.

odpowiedzi (0)

skomentuj