Menu Region

Uczniowie dziś kończą rok szkolny i rozpoczynają wakacje

Uczniowie dziś kończą rok szkolny i rozpoczynają wakacje

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
5 milionów 200 tysięcy uczniów otrzyma dziś swoje świadectwa szkolne i rozpocznie wakacje.
Według sondaży jednak tylko połowa dzieci, głównie z powodów finansowych, może liczyć na wypoczynek poza domem. Częściej na wakacje wyjeżdżają dzieci z wielkich miast. Na wsiach większość z nich pomaga w lato w pracach rolniczych. Wielu uczniów głównie ze szkół średnich zamierza podczas wakacji pracować.

Koniec roku szkolnego oznacza także odpoczynek dla 48000 nauczycieli. Minister edukacji Katarzyna Hall wystosowała list do pedagogów dziękując im za pełną zaangażowania pracę i za to, że starali się swoją postawą stanowić wzór do naśladowania.

Minister napisała także, że zdaje sobie sprawę z niełatwej sytuacji materialnej, w jakiej znajdują się pracownicy oświaty.

Podkreśliła, że obecny rząd zapoczątkował zmiany, które mają zaowocować zdecydowaną poprawą poziomu zarobków nauczycieli i podniósł ich wynagrodzenia tak wysoko, jak tylko było to możliwe. "Pracujemy nad tym, aby w przyszłorocznym budżecie i latach kolejnych tę sytuację nadal poprawiać" - napisała Katarzyna Hall do nauczycieli.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się