Menu Region

Wojna na górze, a bieda aż piszczy

Wojna na górze, a bieda aż piszczy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Łukasz Słapek

Prześlij Drukuj
Ukraina coraz bardziej pogrąża się w gospodarczej zapaści. Ale prezydent i premier nie chcą nawet słyszeć o współpracy, by wyciągnąć kraj z finansowych tarapatów. Kłopoty ojczyzny wykorzystują do prowadzenia swych bezpardonowych potyczek o władzę.
Ukraiński prezydent Wiktor Juszczenko oskarża premier Julię Tymoszenko o doprowadzenie kraju na skraj przepaści. Piękna Julia odparowuje i mówi krótko: niech pan mi nie przeszkadza rządzić.

Przez miniony weekend cała Ukraina żywo komentowała kolejne starcie na linii prezydent-premier. Zaczęło się od orędzia tego pierwszego. W niezapowiedzianym wystąpieniu emitowanym przez wszystkie stacje telewizyjne Wiktor Juszczenko zwrócił się z dramatycznym apelem do swych rodaków.

- Ratujmy kraj przed katastrofą - nawoływał prezydent. To przemówienie służby prasowe kancelarii Juszczenki opatrzyły informacją "pilne orędzie do narodu".

- Rodacy! Apeluję o wzmocnienie nacisków na rząd i większość parlamentarną, by ich potok kłamstw, fałszu i plotek został niezwłocznie wstrzymany. Potrzebne są natychmiastowe działania skierowane na ratowanie gospodarki narodowej - mówił prezydent.

Juszczenko kreślił tragiczny obraz sytuacji, w jakiej znalazł się kraj. Za taki stan obwiniał premier Julię Tymoszenko i jej ministrów. Straszył, że przez jej niekompetencje tegorocznego budżetu nie da się zrealizować, bowiem jego założenia od początku były złe.

- Domagam się natychmiastowych zmian w budżecie państwa na ten rok. To jedyny sposób naprawienia sytuacji. Do tej pory rząd nie zebrał nawet połowy zaplanowanych na styczeń podatków - argumentował Juszczenko.
1 3 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się