Polska gromi Danię i zdobywa brąz na MŚ

RB

2Komentarze Prześlij Drukuj
Polscy szczypiorniści po znakomitym meczu pokonali w Zagrzebiu Danię 31:23 i zajęli trzecie miejsce w mistrzostwach świata.
Początek meczu mieliśmy słaby, ale reprezentacja Bogdana Wenty rozkręcała się z każdą minutą. Znakomicie rzucał z dystansu Karol Bielecki. Wtórował mu Krzysztof Lijewski. Świetnie bronił Sławomir Szmal. Pod koniec pierwszej połowy wyszliśmy na prowadzenie, którego nie oddaliśmy już do końca meczu.

Prowadziliśmy 21:15, Duńczycy ruszyli do odrabiania strat i mieli już tylko dwie bramki straty. Końcówka należała jednak do nas i skończyło się na ośmiobramkowym zwycięstwie.