Mecz podwyższonego ryzyka z Ukraińcami

Zofia Szuster - Mijas, Hiszpania

Remisik na początek zgrupowania, remisik na koniec - podsumował wczorajszy sparing z ukraińskim Metalurgiem Zaporoże (1:1) trener Legii Warszawa Jan Urban.
Jego podopieczni rozegrali ostatni mecz towarzyski podczas obozu w hiszpańskim Mijas. Jeśli patrzeć na wyniki, choć szkoleniowcy zarzekają się, że te nie mają największego znaczenia, bilans jest imponujący (dwa remisy, trzy zwycięstwa). Widać było, zwłaszcza w drugiej połowie, że zawodnicy są już zmęczeni zgrupowaniem. Mimo to nie brakowało dobrych fragmentów. Szczególnie możemy być zadowoleni z pierwszej połowy - podsumował Urban.

Szkoleniowiec Legii znów wystawił dwa składy. Niełatwo jednak powiedzieć, który z nich był podstawowy. Niby silniejsza jedenastka zagrała w pierwszej połowie. Choć trudno przypuszczać, by dokładnie taki skład wybiegł na boisko w pierwszym meczu rundy wiosennej. Od początku zamiast pewniaka Macieja Iwańskiego, zagrał Piotr Giza. W miejsce Dicksona Choto - Pance Kumbev.Mam wrażenie, że zawodnicy rywali grali w sparingach zbyt ostro. Niektóre starcia nie powinny zdarzać się w meczach towarzyskich - stwierdził Urban.