Menu Region

Prokuratura: Doszło do zniszczenia części dowodów ws....

Prokuratura: Doszło do zniszczenia części dowodów ws. Olewnika

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Mieczysław Orzechowski rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie potwierdził, że doszło do zniszczenia części dowodów w sprawie Krzysztofa Olewnika. O zdarzeniu napisała "Rzeczpospolita". Według gazety latem zeszłego roku ponad 230 dowodów w sprawie Krzysztofa Olewnika zalały fekalia z pękniętej rury. Do zdarzenia doszło w magazynie Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.
Mieczysław Orzechowski w rozmowie z TVP info potwierdził, że w zalanym magazynie znajdowały się dowody rzeczowe. Dotyczyły one porwania i zabójstwa Olewnika oraz dwóch innych spraw, prowadzonych przez CBŚ, a nadzorowanych przez Prokuraturę Okręgową w Olsztynie. Część dowodów rzeczowych sprawy Olewnika leżała na regale, jednak część - ze względu na gabaryty - położono bezpośrednio na podłodze. Te właśnie zostały zalane.

Mecenas Bogdan Borkowski, pełnomocnik rodziny Olewników powiedział, że jest zszokowany tą informacją. Jak powiedział - zdarzenie byłoby jeszcze bardziej niepokojące, gdyby okazało się, że wśród zniszczonych dowodów były takie, których nie poddano ekspertyzie kryminalistycznej.

Jeden ze śledczych, na którego powołuje się "Rzeczpospolita" powiedział, że większość dowodów rzeczowych została przebadana jeszcze przed pęknięciem rury. Części materiałów jednak najprawdopodobniej nie przeanalizowano.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się