Menu Region

Niemieckie służby obawiają się zamachów przed wyborami do...

Niemieckie służby obawiają się zamachów przed wyborami do Bundestagu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Niemiecka policja i wywiad ostrzegają przed zwiększonym zagrożeniem zamachami terrorystycznymi w Niemczech przed zaplanowanymi na jesień wyborami do Bundestagu. Według przedstawicieli tych służb, sytuacja w Niemczech przypomina tę z Hiszpanii w 2004 roku.
Szef Federalnego Urzędu Kryminalnego twierdzi, że islamscy terroryści mogą dokonywać zamachów, aby wymusić na niemieckich władzach wycofanie żołnierzy z Afganistanu. Jörg Ziercke powiedział, że "analogie do sytuacji w Hiszpanii" są bardzo wyraźne.

W 2004 roku, przed wyborami w Hiszpanii, terroryści zdetonowali bomby w czterech pociągach. W wyniku zamachów pod Madrytem zginęło wówczas prawie 200 osób. Wyłoniony wtedy hiszpański rząd zdecydował o wycofaniu wojsk z Iraku.

Także szef Urzędu Ochrony Konstytucji, czyli niemieckiego kontrwywiadu, Heinz Fromm ostrzegł przed zwiększonym niebezpieczeństwem ataków w związku z wrześniowymi wyborami do Bundestagu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się