Menu Region

Francuscy dyrektorowie nie uczą się języków obcych

Francuscy dyrektorowie nie uczą się języków obcych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Co druga osoba z kręgów kierowniczych we Francji ma problemy z porozumieniem się w języku obcym w sprawach zawodowych. Wyniki badań na ten temat publikuje tygodnik "Le Point".
Z sondażu wynika, że ponad trzy czwarte ankietowanych menedżerów uznaje konieczność znajomości języka obcego, twierdząc, że przyczynia się to w znacznym stopniu do zwiększenia konkurencyjności ich firmy i odniesienia sukcesu w biznesie. Jednak nawet połowa - 45% - ankietowanych nie uważa, by znajomość drugiego języka mogła im samym pomóc w zrobieniu kariery. Takie wyniki to odzwierciedlenie stanu umysłu większości francuskich kadr kierowniczych, które są zdania, że sukces osobisty związany jest z rodzimym podwórkiem, a na tym wystarczy biegle władać językiem ojczystym.
Poziom znajomości języków obcych wśród tych, którzy twierdzą, że się potrafią porozumieć, jest bardzo niski - dotyczy to 60% procent kadr zarządzania. Jedna trzecia nie jest w stanie uporać się z tą barierą.

Nauczanie języków obcych we francuskich szkołach jest na bardzo niskim poziomie, a do tego dochodzi aspekt psychologiczny - większość Francuzów nie widzi potrzeby uczenia się języków obcych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się