Menu Region

Francja: Strajki przeciwko nieudolności rządu w walce z...

Francja: Strajki przeciwko nieudolności rządu w walce z kryzysem

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Ponad milion pracowników sektora publicznego strajkowało we Francji przeciwko nieudolności rządu w walce z kryzysem gospodarczym. Utrudniony był transport kolejowy, lotniczy i komunikacja miejska. W protestach uczestniczyła jedna trzecia francuskich nauczycieli, a także pracownicy szpitali, sądów, banków i przemysłu motoryzacyjnego. Francuskie media ochrzciły ogólnonarodowy strajk mianem "czarnego czwartku".
Protest odbił się także na publicznych francuskich mediach - zamiast wiadomości w radiu puszczano jedynie muzykę. Z powodu strajku pracowników zamknięta była także jedna z największych atrakcji turystycznych - Pałac w Wersalu.

Francuski przewoźnik lotniczy Air France odwołał 30 procent lotów z paryskiego lotniska Orly. Związki zawodowe domagają się podjęcia przez rząd Nicolasa Sarkozy'ego walki z bezrobociem i spadkiem płacy realnej. Z powodu spowolnienia gospodarczego nad Sekwaną, tysiące pracowników obawiają się o swoje stanowiska, o trudną sytuację oskarżając sektor bankowy i francuski rząd.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się