Menu Region

Makowski: Tusk i Juncker powinni podać się do dymisji. Nie...

Makowski: Tusk i Juncker powinni podać się do dymisji. Nie potrafią zapewnić bezpieczeństwa UE

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Anita Czupryn

37Komentarzy Prześlij Drukuj
Aleksander Makowski jest byłym oficerem polskiego wywiadu, na emeryturze zajął się pisaniem książek. Jest autorem książki „Tropiąc Bin Ladena. W afgańskiej Aleksander Makowski jest byłym oficerem polskiego wywiadu, na emeryturze zajął się pisaniem książek. Jest autorem książki „Tropiąc Bin Ladena. W afgańskiej

Aleksander Makowski jest byłym oficerem polskiego wywiadu, na emeryturze zajął się pisaniem książek. Jest autorem książki „Tropiąc Bin Ladena. W afgańskiej matni 1997-2007”, wydanej przez wydawnictwo Czarna Owca. To wydawnictwo wydało też wywiad rzekę z Aleksandrem Makowskim pt. „Zawód szpieg”, w którym zdradza on tajniki pracy oficera wywiadu w PRL i po transformacji (© Fot. Bartek Syta)

- Zarówno Donald Tusk, jak i Jean-Claude Juncker powinni się podać do dymisji, ponieważ nie spełniają swojej podstawowej funkcji, jaką jest zapewnienie bezpieczeństwa Unii - mówi Aleksander Makowski, były oficer wywiadu.
Temat uchodźców to, Pana zdaniem, jedno z największych wyzwań, przed którym stoją Polska i Europa?
Przede wszystkim Polska nie stoi przed żadnym wyzwaniem uchodźców. Poza tym trzeba sobie dokładnie sprecyzować, kim są uchodźcy, a kim są imigranci zarobkowi.

Przecież premier Ewa Kopacz zadeklarowała, że przyjmiemy uchodźców.
No tak, ale nie róbmy histerii z tym tematem. Na sprawę uchodźców głównie trzeba spojrzeć w perspektywie tego, co będzie w Europie za 20-30 czy 40 lat. Ponieważ to są przede wszystkim ludzie, którzy opuszczają państwa islamskie, więc podejdźmy do tego pragmatycznie i z takiej właśnie perspektywy - kilkudziesięciu lat.
W połowie tego wieku Europa Zachodnia stanie w przededniu wojny religijnej. Mniejszości islamskie, które w tej chwili liczą 5, 7 czy 10 proc. w głównych krajach Europy Zachodniej, czyli we Francji, w Niemczech czy Wielkiej Brytanii, będą już wtedy liczyły 30 albo 40 proc.

I przestaną być mniejszością.
To już nie jest mniejszość, zwłaszcza jeżeli chodzi o islam. A islam jest to religia, która reguluje życie człowieka od świtu do nocy.

Co nam - chrześcijanom czy wychowanym w kulturze chrześcijańskiej - trudno zrozumieć. A zatem trudno też zrozumieć, co się za tym islamem w istocie kryje.
Wojna Europy chrześcijańskiej z islamem trwa ponad tysiąc lat. To, co się tutaj w tej chwili dzieje, czy co się będzie działo w połowie tego wieku, to będzie po prostu kolejna odsłona. Z tym że w tej chwili będziemy mieli już takie mniejszości, mówiąc w cudzysłowie, muzułmańskie, że Europa sobie z tym nie poradzi. Europa Zachodnia, którą znamy, kończy się. Z tego musimy sobie zdać wyraźnie sprawę. Europa Zachodnia importuje islam do siebie od prawie stu lat. Jeszcze przed I wojną światową ściągano z kolonii do państw macierzystych tanią siłę roboczą. Tego już się w Europie Zachodniej nie da zatrzymać. W Europie Zachodniej trwa wojna plemników. A ponieważ przyrost naturalny w rodzinach islamskich jest znacznie większy niż w chrześcijańskich, chrześcijaństwo przegrywa. Proste!
Polska powinna przyjmować wyłącznie tych uchodźców, którzy są jej potrzebni - chrześcijan z Syrii, Iraku
Ludzie, którzy teraz szturmują Europę, są na Węgrzech, w Chorwacji, rozlali się po Wiedniu - kim są, po co przyjeżdżają? Ilu jest wśród nich uchodźców, a ilu zarobkowych imigrantów?
Definicja uchodźcy jest w miarę prosta - to człowiek, który ucieka z pola walki, by ocalić życie swoje czy swojej rodziny. Uchodźcy są w obozach w Turcji, Jordanii i w krajach sąsiednich. A ci, którzy szturmują Europę, to są uchodźcy zarobkowi. Jeżeli, jak widzieliśmy z medialnych przekazów, mężczyzna krzyczy, że on nie chce na Węgrzech, nie chce w Chorwacji, nie chce w Polsce, tylko chce albo do Niemiec, albo do Skandynawii, to nie jest człowiek, który boi się o swoje życie. Tylko chce iść tam, gdzie dostanie więcej kasy od państwa, które go przyjmie. W związku z tym sam się definiuje jako imigrant zarobkowy.

BARBARA NOWACKA: UCHODŹCÓW NALEŻY PRZYJĄĆ. NIE MA CO GDYBAĆ O ODSETKU TERRORYSTÓW [WYWIAD]


Służby ich monitorują?
Przy tym, co się dzieje, jest to bardzo trudne. Ponieważ tu wszystko puszczono praktycznie na żywioł. Europa, Unia Europejska poddała się, jeśli chodzi o ochronę swoich granic. To ewenement! Przywódcy unijni i mówię tu nie o przywódcach poszczególnych państw, ale o ludziach, którzy kierują Unią, nie zdali egzaminu. Nie są w stanie ochronić granic Unii. Według mnie, zarówno Donald Tusk, jak i Jean-Claude Juncker powinni się podać do dymisji, ponieważ nie spełniają podstawowej roli, jaką jest zapewnienie bezpieczeństwa Unii. Druga rzecz - co na to kierownictwo polityczne i wojskowe NATO? Przecież granice, które zostały naruszone, są granicami sojuszu północnoatlantyckiego. Jeśli NATO nie potrafi nas obronić przed facetami rzucającymi kamieniami, to jak nas obroni przed zawodową armią? I jeszcze jedna uwaga - Turcja jest ogromnym mocarstwem, państwem islamskim, w którym prezydent próbował zmienić niedawno konstytucję, aby było to zupełnie państwo islamskie. W tej chwili Turcja jest członkiem NATO i naszym sojusznikiem, ale jeżeli za kilkadziesiąt lat będą ostre napięcia między islamem a chrześcijaństwem, jak zakładam, że mogą być, to po czyjej stronie stanie Turcja?

Po swojej.
Po stronie islamu, dokładnie. I to też trzeba brać pod uwagę przy rozmowach o uchodźcach.

Jak powinna zareagować Polska?
Polska powinna przyjmować wyłącznie tych uchodźców, podkreślam - uchodźców - jak powiedziała słusznie pani premier Kopacz - którzy są jej potrzebni. Takimi uchodźcami w moim mniemaniu są na przykład chrześcijanie syryjscy czy chrześcijanie iraccy, którzy doskonale znają sytuację w tamtych krajach, wiedzą, kto jest kim, wiedzą, jakie panują tam klany, wiedzą, jakie są tam grupy etniczne i pomogą nam - Polsce i Europie, i naszym służbom - wskazując te informacje. Co to są za ludzie, którzy rzucają kamieniami i różnymi innymi niebezpiecznymi przedmiotami w straż graniczną węgierską, chorwacką. Co to są za chmary młodych mężczyzn, którzy tutaj przebywają, jakim mówią narzeczem, skąd pochodzą, z jakich terenów Syrii, z jakich terenów Iraku. Tacy uchodźcy są nam potrzebni, którzy będą pomagać nam w dbaniu o nasze bezpieczeństwo narodowe.
1 3 4 »
37

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

UE wpadła w szaleństwo.

+9 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

taka prawda (gość)  •

1. Upadek mentalny liderów w UE. Panaceum na wszystko to limity, kwoty, przydziały, dotacje, ulgi rabaty, dopłaty. Do tego mechanizmu dotyczącego produkcji rolnej i bydła włączono tez ludzi w postaci migrantów.
2. Merkel popełniła coś gorszego niż zbrodnię, czyli błąd polityczny otwierając niekontrolowany proces wędrówki ludów przez Europę i powodując chaos. Po tygodniu wycofuje się rakiem po buncie landów, ale konsekwencje są nie do przewidzenia.
3. Oderwanie od rzeczywistości elit brukselsko-berlińsko-paryskich. Myślą że cały świat wygląda jak Bawaria z dochodem 40 tys. Euro na głowę i zasiłkiem 1300 Euro+ dodatki.
4 Złamanie ustaleń z Dublina przez Niemcy. Azyl przydziela pierwszy bezpieczny kraj, uchodźca nie ma prawa decydować w jakim kraju zamieszka.
5. Hipokryzja UE sięga Himalajów. Eksperci stawiają sprawę jasno - takiej masie ludzkiej nie można pomóc skutecznie na dłuższą metę, poza wodą i zupą. Merkel stworzyła iluzję milionom Afrykańczykom, którzy już są w drodze do UE, niektórzy zapłacą za to życiem.
6. W żadnym kraju służby bezpieczeństwa nie są przygotowane do kontroli i weryfikacji takiej ilości ludzi. Teraz terroryści zyskali zaplecze, w którym mogą się ukrywać.
6. Dla Polaków niemiecki rynek pracy był zablokowany przez ponad 10 lat. A teraz 800 tysięcy utrzymanków pomnożone przez 670 euro/osoba/miesiąc to nie problem. Szaleństwo.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Za 30-40 lat

+2 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gość (gość)  •

Kto, trzeźwo myślący, jest w stanie wyobrazić sobie, nie jakie będzie życie człowieka na ziemi, ale... jak będzie wyglądała POWIERZCHNIA tej... ziemi?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Islam/chrzescijanstwo

+1 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

MBM (gość)  •

Jedyna metoda na wygranie z islamem "wojny plemnikow" jest wykazanie - czynem - etycznej wyzszosci chrzescijanstwa nad islamem. Tzn. przyjecie uchodzcow, nawet muzulmanow, w mysl chrzescijanskiej zasady milosci blizniego.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Inwazja

+6 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Hektor (gość)  •

"Po pierwsze to nie jest żaden kryzys emigracyjny, czy kryzys humanitarny.To jest wstęp do wojny, kórą będzie rozgrywać się na terenach EU.Obecnie jest etap, który można nazwać planowaną inwazją.To wojna cywilizacji, wojna kultur, ale ostatecznie równiez wojna, kóra będzie jak najbardziej krwawa."Emigranci" to moim zdaniem 90 % młodych, energicznych, agresywnych, obcych nam kulturowo mężczyzn o mentalności zwyrodniałego bandyty.Medialna propaganda opisująca grupy " uciekinierów" jako "w większości kobiety i dzieci" to zwyczajne kłamstwo, manipulacja.Cięzko ocenić przyczyny tej wędrówki ludów,oprócz tych bardzo oczywistych - wojny wywołane przez USA i ich kolegów w północnej Afryce i demontaż władzy dyktatorów.Syria, Egipt, Libia, Afganistan, Irak ...zawsze były rzadzane ciezką ręką, ale gwarantowało to jakas stabilizacje nie tylko w tamtym rejonie.Po usunieciu dyktatorów nastapiła całkowita destabilizacja.Co do samego kryzysu.Wychodzi, że EU nie ma granic, a napewno ich nie pilnuje.Na ile wiem, każdy "emigrant" musiał się słono opłacić za dostarczenie do Europy.Czyli jak rzekomy biedak uzbierał tysiące dolarów na opłaty dla organizujących transporty ? To jest inwazja młodych gniewnych muzułmanów na resztki białej/chrześcijańskiej Europy ( gdyż muzułmanie dominują już w systemach społecznych, a w ciągu kilku lat opanują rządy i "demokratycznie' wprowadzą prawo islamskie na terenie Europy).Mam wrażenie,że zostało to zaplanowane przez jakaś strukturę, która stoi ponad narodowymi rządami.Wychodzi, że w Europie dostali rozkaz, by wywołać konflikt cywilizacyjny poprzez siłowe wymieszanie ludzi z róznych kultur, co doprowadzi do tak wielkich napieć, że będzie skutkowac to wojną ( minimum stan wyjątkowy/stan wojenny).Niektórzy podejrzewają także, że cały ten proces jest sponsorowany, przez trudne do określenia struktury, byc może pochodzenia islamskiego, lub nawet globalnego ( czytaj ponadreligijnego i ponadnarodowego).Islam to nie tylko religia to cały system ustrojowy, prawny.Islam dzieli świat na muzułmański i cała resztę.Obowiązkiem muzułmanów jest objąc w posiadanie tych terenów i wprowadzić tam Szaria - prawo islamskie.Wojna, mordy i gwałty nie są w Islamie zle widziane.Mam na uwadze wojujący, radykalny i fanatyczny Islam, który dominuje w Europie i na świecie.Jest wielu muzułmanów, ktorzy są łagodnymi i dobrymi ludzmi, ale oni w gruncie rzeczy się nie liczą w masie islamskich bojowników.Nie rozumiem także logiki lewicowych rządów całej EU, oraz całej tej uległości i zafascynowania "emigrantami".Rządy narodowe, które nie godza się na szantaże i jakies niesuwerenne decyzje ( np Wegry), są w mediach traktowane jako podłe.W naszym mediach tez jest histeria - lewaki witaja kwiatami, papiez i biskupi tez odlatują w pomysłach, własciwie wszystkie struktury, jakby wykonywały zaplanowana i zleconą robotę - zagotowac kocioł .Najlepsze jest to, że jak Szaria zapanuje w Europie pierwsi pozbawieni głów będą własnie lewicowcy.Co do Polski - nawet jesli siłą i pod straża zamedluja tych"emigrantów" w Polsce wiadomo, że nie beda oni pracować.Będziemy ich utrzymywac zapewne z kolejnych haraczy narzuconych na Naród - jakby tych dotychczasowych było mało.Jeśli zjedzie to Polski faktycznie wielka ilość "emigrantów", którzy beda agresywnymi bandytami, najbardziej będzie zagrożone najbliższa okolica ośrodków emigracyjnych, czy wszelkich miejsc gdzie zostaną oni umieszczeni.Taki Gdańsk podobno już szykuje mieszkania komunalne dla NICH ( ciekawe, że Polakom nie dało się wcześniej przydzielić tych lokali...).W sytuacjach konfliktowych może sie także okazać, że Polacy nie będą chronieni ani prawnie, ani siłowo przez służby rządowe, które będą biernie , by "nie eskalować przemocy".Siły rządowe mogą także represjonować Polaków, za rzekomy " rasizm i nienawiść" w przypadkach, kiedy Polacy będą brać sprawy we własne ręce ( defensywna samoobrona).Może także dochodzić do bierności służb w ściganiu wykroczeń, przestępstw i czynów kryminalnych popełnionych prze

odpowiedzi (0)

skomentuj

Unia Europejska

+8 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

internautka 50+ (gość)  •

to istnieje teoretycznie ,jak mawiał klasyk. Małe i słabsze państwa próbują się odnalezć i co nieco ugrać dla siebie.Polska jak widać wyraznie współgra z Niemcami.

Silne państwa robią co chcą, co jest im na rękę. Rej wodzą Niemcy i zapraszają do siebie uchcodzców a potem obdzielać chcą nimi inne państwa i to jeszcze wg taryfikatora. Z Rosją zawierają umowy sprzeczne z interesami POlski.
Czy taka Unia jest coś warta?! Wg mnie tyla samo co Grupa wyszehradzka.
Niezaprzeczalnie mądrym politykiem w towarzystwie unijnym okazała się przywódca Węgier, szkoda że nam się tacy nie trafiają!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Polska głupota

+3 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

pisio (gość)  •

Makowski: Europejczycy są w połowie drogi do zbiorowego samobójstwa. Polacy nie mają takich ambicji, aby się do nich przyłączyć.Nas załatwią Rosjanie.Robimy wszystko żeby wszędzie mieć wrogów.

odpowiedzi (0)

skomentuj

7% w skali świata

+1 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

felis (gość)  •

Pan były oficer wywiadu PRL zapomniał uwzględnić w swoich spektakularnych obliczeniach, że te 7% radykalnych muzułmanów (nie koniecznie terrorystów) oszacowano w skali światowej. Zatem jego rachunki biorą w łeb.

odpowiedzi (0)

skomentuj

A komuż Tusk w Polsce potrzebym? Nawet w PO za nim mało kto tęskni!

+10 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Kaya (gość)  •

Jak również mało który obywatel już z spoza PO. Po tym jego świadomym porzuceniu armii PO, i w dodatku urzędu premiera kraju o 38 mln populacji, nie można przecież dalej mieć respektu do tego kogoś, albo jeszcze ażeby na niego oczekiwać. Więc jak jegomościa w Brukseli zechcieli, to niech teraz dalej się z nim męczą i go opłacają.

A jeśli na zajmowanej funkcji się nie nadaje, wtedy można przerzucić z frontu na tyły. Który właściel firmy utrzymuje prezesa, jeśli ten tylko straty i zamęt przynosi... Niestety, w kapitaliźmie takich naiwniaków i samobójców nie ma! Vide, przypadek VW. Firma została narażona na poważne straty, i jej bogowie, a dotychczas przez nikogo nie do poruszenia, natychmiast musieli koncern opuścić!

Natomiast sama Naczelna PO swej pozycji CEO bez wojny nie odda, gdyż nie powróci brylować do szydłowieckiego ZOZ-u.

Z kolei zdradliwy medialny mainstream zostanie zrepolonizowany. A mainstream sponsorski PO uda się przezornie na stałe zagraniczne urlopy, aby więcej nie stracić. Czyli stanie się wg. zasady: nie ma dużych pieniędzy, nie ma dużych przyjaciół! I co de facto w przeszłości już było.

Summa summarum, PiS tym razem wszystkie mankamenty PO w porę wyłuskał i do perfekcji wykorzystał. No i stąd ma zasłużony wynik. A zatem, sama PO przed wyborami w 2019 roku będzie już tylko organem śladowym, a jej miejsce obejmie Kukiz15. Tak właśnie w PO chcieli, tak więc mają!

skomentuj

Przed wyborami w 2019

+9 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Przewidujący (gość)  •

To będzie już jakaś nowa partia z "mniejszością muzułmańską", która w 2023, a najdalej w 2027 roku już nie będzie mniejszościowa, ale co to obchodzi naszych dziarskich jeszcze polityków, co będzie za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Polska zobowiązała się

+5 / -20

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

spokojny  •

Polska zobowiązała się do przestrzegania międzynarodowych i unijnych konwencji azylowych a więc jest prawnie zobowiązana do udzielania azylu potrzebującym. Nie wolno mówić „nikogo nie przyjmiemy”.
Albo „przyjmiemy tylko ochrzczonych”, bo to się nazywa rasizm.

skomentuj

Konwencja Dublińska jest właśnie łamana na życzenie p.Merkel.

+8 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Marcinescu (gość)  •

Wg.tej konwencji pierwsze państwo na którym znalazł się uchodźca musi przyjąć go i zacząć procedury azylowe w imieniu wspólnoty. Tak jak robią to teraz Węgry.

odpowiedzi (0)

skomentuj

A co miała zrobić Merkel?

+2 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

spokojny  •

A co miała zrobić Merkel? Pozwolić ludziom gnić w węgierskim błocie? Nie, powiedziała „pomożemy” i pomaga milionowi ludzi a my kłócimy się o tysiąc. Wstyd.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Merkel jest winna kolejnych smierci na morzu ...

+6 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Marcinescu (gość)  •

poniewz zaczela kolejna fale zdesperowanych ludzi ktorzy zobaczyli ze innym sie udalo i tez beda probowac

odpowiedzi (0)

skomentuj

czy lepiej dbać perspektywicznie o swój kraj, czy nie?

+26 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Igor Wojtczak (gość)  •

Lepiej być rasista dziś niż być obcym we własnym kraju za 10 - 15 lat. Są miejsca w Danii gdzie nie obchodzi się Świąt Bożego Narodzenia, miejsca w Szwecji gdzie szkoły nie wywieszaja flagi bo krzyże na fladze drażnią imigrantów. Co robili Polacy w czasie wojny - walczyli o Polskę. Co robią imigranci, chwytają za broń by walczyć po którejś ze stron? Nie, jadą do Europy po zasiłki. Czy Polakom w UK czy USA ktoś coś dał? Musieli sami szukać pracy i dachu nad głową. Niech lewaki i pedały witają imigrantów.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Po co chcesz obchodzić Boże Narodzenie?

+5 / -18

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

spokojny  •

Po co chcesz obchodzić Boże Narodzenie, jeżeli dla ciebie pusty talerz dla „obcego gościa” to tylko pusta tradycja, bo do swojego stołu nie dopuszczasz „lewaków i pedałów” czy muzułmanów, jeśli człowiek pomocy by potrzebował.

Ewangelia mówi wyraźnie, że nie jest sztuką pomagać „swoim”, znajomym, rodakom czy rodzinie, bo tak i bandyci robią ale sztuką jest pomóc właśnie jakiemuś Hiobowi. Obcemu, który może nawet nie ma się gdzie umyć i wtedy „śmierdzi”. Jeśli chcesz obchodzić chrześcijańskie święto miłosierdzia po katolicku posłuchaj co proponuje papież: niech jedna parafia przyjmie choćby jedną rodzinę a parafii jest w Polsce dziesięć tysięcy a my kłócimy się czy przyjmiemy dwa tysiące ludzi czy dwa dwieście a Niemcy przyjmują milion a sto razy od Polski bogatsi nie są ale robią co mogą a u nas chcemy „chwytać za broń i pogonić brudasów?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ordo Caritatis

+7 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Marcinescu (gość)  •

Nie jestem również do końca pewien czy ci 'potrzebując' tak ewangelicznie jak Ty pojęliby twoją pomoc.

Pozdrawiam

odpowiedzi (0)

skomentuj

wolno

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

xyz (gość)  •

wolno, oczywiscie.

odpowiedzi (0)

skomentuj

nie dla muslemow!

+10 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

xyz (gość)  •

to niech nam woon bedzie byc rasistami! NIE DLA muslemow! wszystko, tylko nie ta z a r a z a!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Merkel, Tusk i spółka pukaja się w swe puste czołoka

+15 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Igor Wojtczak (gość)  •

Juncker im kibicuje bo jest wielkim wujem. Tępym wzrokiem rozumu wypatruja, burki przymierzaja, hidzaby szykują. To zdrajcy własnych narodów - obecni szefowie rządów krajów UE powinni wisieć. Ich będzie stać by zwiac z Europy, a zwykłych obywateli?

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 »