Menu Region

Dinozaury biły się jak jelenie

Dinozaury biły się jak jelenie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Mark Henderson "The Times"

1Komentarz Prześlij Drukuj
Niektóre dinozaury wykorzystywały swoje imponujące poroże w walkach z przeciwnikami, podobnie jak to czynią dzisiejsze jelenie i antylopy.
Najnowsze badania potwierdzają, że tak postępował trójrogi triceratops, dinozaur z rodziny ceratopsów. Zdaniem badaczy ułożenie rys i blizn na czaszkach żyjących w okresie kredy triceratopsów dowodzi, że dinozaury te wdawały się w potyczki. Odkrycie to zakończy trwający od wielu lat spór o to, czy rogi służyły tym zwierzętom do walki, czy do wabienia partnerów.

Dinozaur, mimo groźnego wyglądu, był roślinożercą i prawdopodobnie używał rogów do obrony, tak jak to ukazał Ray Harryhausen w filmie "Milion lat przed naszą erą". Odziana tam w skąpy strój ze skóry Raquel Welch gra kobietę jaskiniową, a triceratops wdaje się w pojedynek z mięsożernym ceratozaurem, zakończony widowiskową śmiercią drapieżnika.

Choć film jest stylizowaną fikcją - ludzie pojawili się na ziemi 65 milionów lat po dinozaurach, a ceratozaury wyginęły 70 milionów lat przed epoką triceratopsów - możliwe, że wiele drapieżników dokończyło żywota na rogach triceratopsów.
1 3 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

:)

+11 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

www.plumride.pl (gość)  •

No w końcu Dawrin wiedział o czym pisze....

odpowiedzi (0)

skomentuj