Menu Region

Lista leków refundowanych znowu spóźniona

Lista leków refundowanych znowu spóźniona

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Maria Zawała

Prześlij Drukuj
Od pierwszego lutego miała zacząć obowiązywać znowelizowana lista leków refundowanych. Nie wiadomo jednak, kiedy lista trafi do aptek, bo minister zdrowia Ewa Kopacz na jej ewentualne podpisanie przed planowanym terminem ma jedynie dzisiejszy dzień. A dla aptekarzy to za mało czasu.
- Teraz to nawet apelujemy do pani minister Kopacz, by nie robiła tego przed 1 lutego, bo musimy mieć czas, by się do nowych cen dostosować - mówi Stanisław Piechula, prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej. W środę wysłał do Ministerstwa Zdrowia kolejne pismo w tej sprawie.

Ustawa mówi, że akty prawne zawierające przepisy powszechnie obowiązujące wchodzą w życie po upływie czternastu dni od daty ich ogłoszenia. - Dotychczas zasada ta była prawie zawsze łamana, a apteki miały poważne problemy i wprowadzały nowe ceny bez przygotowania, czasem mając na to tylko jedną noc, co często powodowało błędy - twierdzi Piechula.

Dlaczego sprawa podpisu tak się przeciąga? - Podpisanie rozporządzeń w sprawie leków refundowanych zdeterminowane jest przebiegiem procedury legislacyjnej - enigmatycznie tłumaczy Krzysztof Suszek, dyrektor biura prasy i promocji Ministerstwa Zdrowia. Dodaje, że co prawda terminem wprowadzenia jest 1 lutego, ale... może ulec zmianie.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się