Menu Region

Moim zdaniem

Moim zdaniem

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Jerzy Iwaszkiewicz

Prześlij Drukuj
Zaproszenie na pokaz samochodów Renault otrzymaliśmy z adnotacją, że obowiązują stroje wieczorowe. W Polsce zawsze jak jest kryzys, to trzeba ubierać się na czarno.
Pokaz odbył w Centrum Expo na Woli w Warszawie. Sale połączono i zrobiła się wielka przestrzeń niczym boisko piłkarskie. Światła, lasery. Aby nikt nie miał złudzeń, że samochody Renault są godne uwagi, było to przyjęcie zasiadane przy okrągłych stołach.

Przy stole nr 35 siedział Krzysztof Hołowczyc, który zajął piąte miejsce w Rajdzie Dakar 2009 i pojechał mądrze. Nie gonił najlepszych, tylko czekał, aż wpadną w dziurę. Przy stole 33. widoczny był żeglarz Roman Paszke, który ciągle szykuje się do rejsu dookoła świata, a przy stoliku 40.

Zdzisław Podbielski z Rzeczoznawcy PZM SA w solidnym, przedwojennym garniturze od Zaręby. Renault ma duże znajomości, więc obecna była również Grażyna Szapołowska i Cezary Żak, który dubluje się w serialu Ranczo i świetnie gra albo księdza albo wójta.


Renault być może nie produkuje jeszcze najlepszych samochodów, ale potrafi je pokazać. Kiedyś pokaz odbył się na lotnisku i latały helikoptery, potem Krystyna Janda dostała kluczyki od najnowszego Renault na scenie Teatru Wielkiego, ale szybko odjechała jakby się bojąc, że jej zabiorą. Tym razem w Expo śpiewała Kayah, kobieta-supermen tyle, że tak głośno, że nic nie było słychać. Są podejrzenia, że kto głośniej śpiewa tym dostaje większą stawkę.

Samochody Renault zaczynają mieć dobry czas. Przez lata nie mieli żadnych nowych modeli, a teraz wysypał się cały worek. Nowe Twingo, nowa Laguna a głównie nowe Megane coupe podobne do Hondy. Jest to samochód dźwiękoszczelny, w środku w ogóle nie słychać łomotu ze sceny.

Prezes Grzegorz Zalewski stwierdził, że poprawia się również serwis. Renault bada stopę zadowolenia klientów i wychodzi im, że 85 proc. klientów jest całkowicie zadowolonych. Stopy niezadowolenia nie podają, ale prezes twierdzi, że się zmniejsza.

Renault mimo kryzysu zwiększyło sprzedaż w ubiegłym roku o 11 proc., w sumie z dostawczymi sprzedało 27 990 samochodów i zajmuje 7. miejsce w rankingu za Fordem, ale przed Peugeotem. Prowadzi dalej Toyota przed Skodą i Fiatem.

Agata Szczech, dyrektor PR, która już 18 lat pracuje w Renault i jest bardziej lubiana niż samochody, twierdzi, że wszyscy muszą być gotowi na kryzys, firmy już zmniejszają zakupy i trudno zrozumieć, dlaczego akurat w tej sytuacji państwo podniosło akcyzę.

Podobał się pokaz samocho-dów w Expo. Wysoka też była stopa zadowolenia z Renault tylko marchewkę podano trochę niedogotowaną.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się