Menu Region

Fatalny błąd Obamy

Fatalny błąd Obamy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Tomasz Pompowski, zca szefa działu opinie

3Komentarze Prześlij Drukuj
Gdyby powstało państwo palestyńskie, jak tego chce obecna administracja Stanów Zjednoczonych, to mielibyśmy drugie państwo talibów. Byłby to fatalny błąd Obamy.
Bowiem tym razem świat zostałby zaszantażowany przez Hamas atakiem nuklearnym na Izrael. Wtedy już pozostałby atak prewencyjny bombą atomową.

Były prezydent USA Jimmy Carter stwierdził ostatnio, że Izrael czeka katastrofa, jeśli nie odnowi procesu pokojowego i nie zezwoli na powstanie niezależnego państwa palestyńskiego.

W listopadzie ubiegłego roku urzędujący prezydent obiecał przywódcy Autonomii Abu Mazenowi, że proces pokojowy zostanie zakończony utworzeniem państwa palestyńskiego. Ale czy Arabom z Bliskiego Wschodu o to chodzi? Mam co do tego poważne wątpliwości.

Bowiem nienawiść do Izraela wpajają dzieciom od najmłodszych lat.
W podręczniku szkolnym dla palestyńskich dzieci z 12. klasy na str. 104 jest napisane: "Wojna w Palestynie w 1948 zakończyła się bezprecedensową katastrofą, kiedy syjonistyczne gangi ukradły Palestynę i wysiedliły jej mieszkańców z ich miast (...) i ustanowiły państwo Izrael".

W jednym zdaniu znajdują się przynajmniej dwa kłamstwa. Nie było państwa palestyńskiego, które Żydzi mogliby ukraść czy "okupować". Bowiem aż do I wojny światowej przez 400 lat na tamtych terenach rozciągało się imperium otomańskie (tureckie).

I po drugie, to arabscy przywódcy zmusili część swoich mieszkańców do ucieczki z ich domów. Przyznał to nawet sam obecny przywódca Autonomii Abu Mazen w 1976 r.: "Arabscy przywódcy (...) zmusili Palestyńczyków do emigracji i zostawienia swojej ojczyzny, nałożyli na nich polityczną i ideologiczną blokadę...".

Co więcej Palestyńczycy mieli możliwość zbudowania swojego państwa w 1948 i ponownie w 2000 r. Na obie oferty poko
1 3 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

jakie macie inne pomysły chcecie ich mordowac w nieskonczonosc

+9 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

alex (gość)  •

moze zescie otrzymali dobre nauki od niemców.
Eksterminacja do ostatniego Palestynczyka
Widac józ proporcje 1 zyd 10 palestynczyków
Taki wykształcony kraj a wyjscia niema.
Widocznie dla dobra planety usunac trzeba te dwa narody?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Państwo palestyńskie?

+7 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

leszekp (gość)  •

Pomysły utworzenia suwerennego państwa palestyńskiego wydaja się tak niedorzeczne jak złagodzenie amerykańskiej polityki wobec Rosji. Załóżmy jednak, ze takie państwo by powstało, obojętnie czy pod egidą USA, ONZ czy Unii Europejskiej. Bardzo szybko palestyńskie państwo stało by się swoistą strefą wolnocłową dla wszelkiego rodzaju arabskich ekstremizmów i terroryzmów. Palestyńczycy mając takich "gości" w swoim kraju na pewno nie wyrzekli by się agresji wobec Izraela. Tym samym rejon ten byłby jedna wielką wojną , prowadzona w różnych wymiarach - nie tylko militarnym. Wojna ta byłaby nie tylko wojną izraelsko - palestyńską, ale wojną z udziałem międzynarodowych ochotników arabskich walczacych nie o suwerenną Palestynę, ale o zniszczenie za wszelka cenę Izraela. A na to demokratyczny świat nie może sobie pozwolić!
Dr Leszek Pietrzak

odpowiedzi (0)

skomentuj