Menu Region

Rosyjskie gierki z rakietami wokół amerykańskiej tarczy

Rosyjskie gierki z rakietami wokół amerykańskiej tarczy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Łukasz Słapek

Prześlij Drukuj
Rozmowa z ekspertem z Ośrodka Studiów Wschodnich dr Marcinem Kaczmarskim
Rano Rosja deklaruje porzucenie pomysłu rozmieszczenia rakiet w obwodzie kaliningradzkim, a kilka godzin później to dementuje. W co gra Moskwa?

To forma nacisku na Stany Zjednoczone, by zrezygnowały z rozmieszczenia elementów tarczy w Polsce i Czechach. Tworzą w tym celu szum informacyjny, na który wszyscy - także i polskie media - dają się nabrać. Jak inaczej bowiem nazwać obietnicę wycofania się z czegoś, czego nie ma.

Mowa o rakietach Iskander, czyli dyżurnym straszaku wycelowanym w Polskę?
Rakiet nikt tam teraz nie rozmieszcza. A plany przezbrojenia obwodu kaliningradzkiego były znane już od jakiegoś czasu. Teraz w Rosji nadano temu wagę propagandową, związaną z planami umieszczenia w Polsce elementów tarczy.

Ale była rozmowa telefoniczna prezydentów Miedwiediewa i Obamy, jak i szefów dyplomacji Rosji i USA. Może USA zmieniły zdanie w sprawie tarczy.
Nie sądzę, aby w takich sprawach decyzje zapadały w rozmowie telefonicznej. Póki USA jasno nie określą przyszłości tarczy, Rosja będzie prowadzić swe gierki. Takich sytuacji będzie dużo.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się