Ewa Kopacz: Polska może przyjąć więcej uchodźców niż...

  Ewa Kopacz: Polska może przyjąć więcej uchodźców niż zakładaliśmy. Społeczeństwo tego nie odczuje

  Leszek Rudziński (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Ewa Kopacz
  1/2
  przejdź do galerii

  Ewa Kopacz ©Piotr Smolinski

  Premier Ewa Kopacz przyznała, że jeśli decyzja o rozdzieleniu uchodźców z Syrii i Erytrei pomiędzy poszczególne kraje Unii Europejskiej zostanie podjęta we wtorek na spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych, to Polska nie będzie miała za wiele do powiedzenia.
  - To jest oczywiście głosowanie większościowe, ale to jest sprawa traktatu. Wszystkie warunki, które zostały wtedy wynegocjowane dzisiaj się dla nas, w takich trudnych sytuacjach, odbijają czkawką – powiedziała premier w rozmowie z RMF.

  Zapewniła przy tym, że Polska nawet jeśli przyjmie większą niż zakładaliśmy liczbę uchodźców to polskie społeczeństwo tego nie odczuje. - 10 czy 12 tysięcy o których teraz się głośno spekuluje to jest tyle... ile przychodzi na mecze Legii? - pytała premier.

  CZYTAJ TAKŻE: Miriam Shaded: Muzułmanie-fundamentaliści, którzy dostali się do Europy, będą chcieli ją opanować

  Szefowa rządu przypomniała, że w Polsce żyje ok. miliona Ukraińców i że w latach 90. mieliśmy 90 tysięcy Czeczeńców. - Dzisiaj mówimy o symbolicznej kwocie. My jesteśmy przygotowani na dużo więcej niż nam w tej chwili proponują. Chcemy, żeby o polskich sprawach decydować tu w Warszawie - mówiła w RMF.

  Premier zapewniła,że Polska chce przyjmować uchodźców, a nie tych,, których oglądamy w telewizji”. - Uchodźca to jest ta matka z dzieckiem, która z jedną reklamówką przyjechała, bo chciała uchronić własne dziecko przed śmiercią. Polacy to bardzo wrażliwy naród. Jestem przekonana, że dzisiaj ta polska wrażliwość i polska solidarność zwycięży nad populizmem i strachem, który próbują budować nasi opozycyjni koledzy w tym szczególnym czasie kampanii wyborczej – oznajmiła premier Ewa Kopacz.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (40)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  strasznie

  tylko nie muzułmanów (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Boże napewno zmieniła decyzję bo niemcy albo eu chcą skrócić pieniądze. Polska co sie dzieje?
  Sama mieszkam w Niemczech i musze powiedzieć że tu jest strasznie z tymi wszystkimi musulmanamy!!...rozwiń całość

  Boże napewno zmieniła decyzję bo niemcy albo eu chcą skrócić pieniądze. Polska co sie dzieje?
  Sama mieszkam w Niemczech i musze powiedzieć że tu jest strasznie z tymi wszystkimi musulmanamy!!
  Nie polecam! Polska nie ma się w cale Niemcami bodac! !ludzie,Dobrze robicie że chcecie chronych swoi narod!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nareszcie męska decyzja!

  Katolik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Brawo!
  Nie cenię pani premier, ale tym razem stanęła na wysokości zadania! Pokazała, że nie będzie ulegać naciskom i podjęła słuszną decyzję. Brawo!
  Chętnie przyjmę uchodźców.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kompromitacja

  zwlekanie muzułmanów . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Pani Ewónió jedź do Donia zabierz Bronia .Przestań decydować kłamczucho za cały kraj i mówić nam co dla nas dobre bo sami wiemy najlepiej.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PEŁO znuf zaROBI

  777 liberPOkrowce i SSOScjal do ELITH (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  UCHODZCY ZA KASA Z UE DO SWOJICH ZiomKUF. APOłowa POlszczy TO UKraina I whiteRUŚŚ.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  odp

  mm (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Polacy: czytając między wierszami: to jest dopiero początek programu łamania społeczeństwa Polskiego: 2 tys, 9 tys, 12 tys, a teraz jeszcze więcej. W UE powstanie mechanizm który z "automatu"...rozwiń całość

  Polacy: czytając między wierszami: to jest dopiero początek programu łamania społeczeństwa Polskiego: 2 tys, 9 tys, 12 tys, a teraz jeszcze więcej. W UE powstanie mechanizm który z "automatu" będzie rozdzielał tych muzułmanów. Decyzja zapadła już dawno: teraz decudują się szczegóły techniczne. Trzeba tylko urabiać jak najszybciej społeczeństwa bo w Polsce wybory. Mamy wybór albo zachowanie tożsamości narowodej i społeczeńtwa Polskiego albo PO. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Istotna korekta: owe setki tysięcy osób, a których ilość z dnia na dzień zwiększa się o kolejne tysi

  Farmer John (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  i które w strefę zamożnej i demokratycznej Europy przybyły i przybywają, nie są tylko stricto uchodźcami. Wiele głów w Europie, i tych uznanych w nauce, stanowi: conajmniej połowa nowo...rozwiń całość

  i które w strefę zamożnej i demokratycznej Europy przybyły i przybywają, nie są tylko stricto uchodźcami. Wiele głów w Europie, i tych uznanych w nauce, stanowi: conajmniej połowa nowo przybywających do Unii, z Syrii i Półwyspu Arabskiego, są imigrantami ekonomicznymi. Czyli de facto nie są spełniającymi status uchodźcy. Ci sami też stanowią i o tym: wśród muzułmanów przeważająca liczba osób jest analfabetami. Natomiast osoby wykształcone, tj. z dyplomami zawodowymi i uczelni wyższych, uciekły do zach. Europy już wiele wcześniej, i one obecnie są już tymi osobami „zagospodorowanymi”, więc w pracy czy na praktykach.

  A zatem, moim skromnym zdaniem, interes Polski i Polaków – co już w najbliższą środę w Brukseli, należałoby zaprezentować na taki właśnie rodzaj:

  (...) ”Jarosław Kaczyński w Sejmie: "Czy rząd ma prawo pod obcym naciskiem i bez woli narodu podejmować decyzje, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze życie?" ... Tak naprawdę ważne jest pytanie: czy, mianowicie, rząd ma prawo pod obcym naciskiem, zewnętrznym naciskiem i bez wyraźnie wyrażonej woli narodu podejmować decyzje, które z wysokim stopniem prawdopodobieństwa mogą mieć negatywny wpływ na nasze życie, codzienność, przestrzeń publiczną, na naszą realną sferę wolności. Wreszcie, co tutaj podnoszono, na nasze bezpieczeństwo. Chcę powiedzieć jasno: PiS uważa, że rząd nie ma prawda do podejmowania takiej decyzji ... Co więcej, uważa, że podejmowanie tego typu decyzji bez wyraźnej zgody społeczeństwa jest łamaniem konstytucji, łamaniem zasady suwerenności narodu i praw obywatelskich. Nie ma tutaj naszej zgody. (...) Całość przemówienia Prezesa jest w sieci!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "Finlandia wprowadziła kontrolę na granicy ze Szwecją, w celu zatrzymania nielegalnych imigrantów

  cytat (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki. W sobotę w przygranicznych miejscowościach odbył się protest mieszkańców przeciwko niekontrolowanemu najazdowi przybyszów do tego kraju"

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A tymczasem

  internautka 50+ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  Polacy jadą do pracy np do Włoch jak ci którzy zginęli w wypadku busa w Czechach

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jassne, nie odczuje

  x (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 2

  Jak polskie kobiety będą zaczepiane przez Arabów na ulicy wyzywane i bite po twarzy to zupełnie tego nie odczują. Kiedy Kopacz zniknie na zawsze?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ciebie nikt nie zaczepi, nie licz na to

  :-))) (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Musiałby być ślepy i musiałabyś się porządnie umyć.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do@Krystyna (nieco poniżej). I do tych wszystkich Jej podobnych z rodzaju żeńskiego i męskiego!

  logical man (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 2

  Już przestań женщина z tymi Twoimi „matkami i dziećmi”, bo się z nimi już x-krotny raz powtarzasz! A właściwie cuchnie partyjnym prymitywizmem i propagandą , a nie pachnie empatią.

  W tej...rozwiń całość

  Już przestań женщина z tymi Twoimi „matkami i dziećmi”, bo się z nimi już x-krotny raz powtarzasz! A właściwie cuchnie partyjnym prymitywizmem i propagandą , a nie pachnie empatią.

  W tej milionowej masie osób, okupującą Europę i jej dorobek kulturowy i majątkowy, jest tych rzeczywistych matek i dzieci nie dużo więcej, jak z 10 tysięcy. Na każdym progandowym zdjęciu, wyświetlanym na okrągło naiwnym w TV i prasie, jest zaledwie z kilka „matek i dzieci”. I też wcale nie wiadomo czy one są matkami tych pokazywanych dzieci. A tuż za nimi, i z każdej strony, są setki zdrowych byczków, którzy postanowili wędrować po Europie w poszukiwaniu wrażeń młodości i przygód. Czyli oni nie są wygłodzonymi uchodźcami, a przynajmniej 2/3 z tej masy, i jak PO chce to ludowi wszczepić! Lecz oni są stricto imigrantami ekonomicznymi.

  Nie w całej Syrii jest wojna. Kraje okoliczne przy Syrii są krajami muzułmańskimi, jak choćby Irak, czy za nim przeolbrzymi powierzchniowo Iran. Kilkadziesiąt kilometrów na południe od Syrii jest przepotężna, powierzchniowo i materialnie, Arabia Saudyjska. A zatem, Twoje „matki i dzieci” mają za swoją miedzą do kogo uciekać, i jeśli kiedykolwiek tymi uchodźcami są i pozostaną.

  Twoja PO własny prymitywizm pokazała w przeciągu ostatnich 8 lat, i wskazuje go do chwili obecnej. On nawet jest uwidocznionym w tych Twoich „matkach i dzieciach”. Czyli głupoty PO-kiej nie rekomenduj innym, i to będących od niej daleko. PIS jest partią republikańską. A cóż takiego jest partia republikańska... Zajrzyj do swoich podręczników propagadny, albo wprost na wiki!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo