Menu Region

Niemcy: Kolejarze strajkują

Niemcy: Kolejarze strajkują

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Niemczech od świtu strajkują pracownicy kolei. Skutki protestu, który objął dziewięć dużych węzłów kolejowych, odczuwalne są zwłaszcza na południu kraju.
Z rozkładu jazdy wypadło kilka połączeń między Monachium a Norymbergą. W Norymberdze, gdzie do strajku przystąpiło około stu pracowników kolej została praktycznie unieruchomiona. Ponadto strajk obejmuje między innymi Berlin, Hamburg i Kolonię.

Rzecznik Deutsche Bahn powiedział, że do wczesnych godzin rannych odwołano niewiele pociągów. W następnych godzinach, także po zakończeniu strajku, trzeba jednak liczyć się z opóźnieniami. Pracownicy kolei, którzy strajkują od 4:30, mają podjąć pracę przed południem.

Protest zorganizowały związki zawodowe GDBA i Transnet, które chcą w ten sposób wywrzeć presję na pracodawcy przy okazji toczących się negocjacji płacowych.

Związkowcy domagają się w nich 10-procentowej podwyżki wynagrodzeń. Niemieckie Koleje oferują im jeden procent podwyżki w bieżącym i przyszłym roku oraz jednorazowe premie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się