Menu Region

Lubelscy aptekarze domagają się uporządkowania rynku...

Lubelscy aptekarze domagają się uporządkowania rynku farmaceutycznego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Chodzi o obniżenie wysokich, jak na standardy europejskie, cen leków.
Zdaniem prezesa Okręgowej Rady Aptekarskiej w Lublinie Krzysztofa Przystupy, leki powinny być o połowę tańsze. Ich wysokie ceny są, jego zdaniem, między innymi efektem wysokich marż, ustalanych przez producentów. Sięgają one nawet 70 procent. Według rzecznika odpowiedzialności zawodowej lubelskiej rady aptekarzy, Janiny Kisielewskiej, urzędnicy powinni sprawdzać ceny leków na rynkach innych państw. Za często bowiem dochodzi do przypadków, że specyfik, który pojawia się w Polsce po raz pierwszy, jest dużo droższy niż w innych krajach Unii Europejskiej.

Lubelscy aptekarze ostrzegają też przed kupowaniem podrobionych leków. Zdaniem prezesa Krzysztofa Przystupy, to od 7 do 30 procent farmaceutyków na polskim rynku. Podróbki, pochodzące na ogół z Dalekiego Wschodu, najczęściej można kupić na bazarach albo przez internet. Przez ostatni rok w Chinach na skutek stosowania podrobionych leków zmarło 200 tysięcy osób.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się