Menu Region

Prezydent Sopotu zatrzymany

Prezydent Sopotu zatrzymany

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Piotr Weltrowski

Prześlij Drukuj
Nawet 10 lat więzienia grozi Jackowi K., prezydentowi Sopotu. Wczoraj usłyszał on osiem zarzutów, z czego siedem o charakterze korupcyjnym.
Samorządowiec został zatrzymany, a do sądu trafił wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.
Odjeżdżające spod sopockiej siedziby gdańskiego oddziału Prokuratury Krajowej samochody CBA, biegnący przy nich ubrani w kominiarki i uzbrojeni mężczyźni - takiego finału przesłuchania Jacka K. nikt się nie spodziewał, łącznie z nim samym.

Trzy godziny wcześniej, o godz. 9.30, wchodząc do budynku prokuratury, K.
sprawiał wrażenie rozluźnionego i pewnego siebie. Nie uciekał przed dziennikarzami. Przyznał, iż został wezwany na przesłuchanie w charakterze podejrzanego i zapewnił, że na wszystkie pytania odpowie, jak tylko skończy rozmawiać ze śledczymi. Podczas przesłuchania pod budynkiem pojawił się nawet jego służbowy samochód, którym prezydent zamierzał wrócić do urzędu. Z planów tych jednak nic nie wyszło.

Jacka K. zatrzymali funkcjonariusze CBA na polecenie Prokuratury Krajowej. Ta ostatnia ograniczyła się wczoraj jedynie do krótkiego oświadczenia. Przedstawiliśmy zarzuty panu prezydentowi Sopotu. Jest ich osiem. Siedem z nich to zarzuty dotyczące przestępstw o charakterze korupcyjnym. Ósmy dotyczy przestępstwa przeciwko wymiarowi sprawiedliwości - poinformował Zbigniew Niemczyk, szef Biura ds. Przestępczości Zorganizowanej Wydziału II Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Gdańsku. - Pan prezydent nie przyznał się do zarzutów, złożył też wyjaśnienia, które są sprzeczne z ustaleniami śledztwa.

Prokuratura odmówiła podania bardziej szczegółowych informacji na temat zarzutów. Pojawiły się jednak nieoficjalne informacje, iż mają one dotyczyć m.in. ustawiania przetargów na kupno urzędowych samochodów.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się