Menu Region

Wyjazd na narty za granicę wcale nie jest taki drogi

Wyjazd na narty za granicę wcale nie jest taki drogi

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Magdalena A. Olczak, Henryk Sadowski

3Komentarze Prześlij Drukuj
Choć za euro płacimy dziś o ponad 1 zł więcej niż rok temu, wyjazd na narty do Austrii czy Włoch wcale nie musi być droższy niż w poprzednim sezonie.
Światowy kryzys gospodarczy sprawił, że wielu Europejczyków zrezygnowało z zimowych wakacji. Ratujące się przed stratami ośrodki narciarskie i pensjonaty, aby przyciągnąć klientów, oferują atrakcyjne zniżki i bonusy. Ze wstępnych szacunków organizacji turystycznych wynika, że liczba narciarzy na najpopularniejszych trasach Austrii, Francji, Niemiec, Włoszech spadła od 30 do 50 proc.

Najgorzej jest w Słowacji, gdzie liczba narciarzy zmalała o 80 proc.
Mały popyt sprawia, że ceny w zagranicznych kurortach spadają. Zakwaterowanie może teraz być od 30 do 50 proc. tańsze niż jeszcze na początku sezonu. Na przykład we francuskim Les 2 Alpes za dwuosobowy pokój przed rokiem trzeba było zapłacić 212 euro. Teraz doba kosztuje tu 132 euro. Z kolei pensjonat Amadeus w niemieckim Garmisch-Partenkirchen staniał w ciągu roku ze 128 do 84 euro za dobę.

Ponadto właściciele hoteli oferują np. 7-dniowy pobyt za cenę 5-dniowego. Do tego oferują dodatkowe atrakcje, takie jak basen, sauna czy spa, za które jeszcze kilka miesięcy temu trzeba było płacić oddzielnie. Teraz są one wliczone w cenę pobytu. Niektórzy hotelarze proponują nawet darmowe karnety na wyciągi albo rabaty za wypożyczenie nart.

Większość właścicieli ośrodków widzi już, że w czasie sezonu nie zarobi tyle, ile wcześniej zaplanowano. Dlatego im bliżej końca, tym więcej promocji. Ceny mogą jeszcze spadać, zwłaszcza że w niektórych miejscach na nartach można jeździć jeszcze w maju - mówi Tomasz Gajec z travelplanet.pl.

Bonusy i rabaty proponują nie tylko pojedynczy hotelarze, ale całe regiony. W tym roku największy włoski region narciarski Vall Di Sole każdemu, kto przyjechał poszusować na stokach, sponsoruje karnet, dzięki któremu za darmo można korzystać ze wszystkich wyciągów i tras. Podobnie o turystów walczą Austriacy. Poza darmowymi karnetami kuszą turystów darmowymi wejściami na baseny czy lodowiska oraz zabiegami spa, a także kursami narciarskimi dla najmłodszych.
1 »
3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Bezpłatny karnet na wszystkie wyciągi

+28 / -23

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

sudek@polakpotrafi.eu (gość)  •

napisano > "włoski region narciarski Vall Di Sole każdemu, kto przyjechał poszusować na stokach, sponsoruje karnet, dzięki któremu za darmo można korzystać ze wszystkich wyciągów i tras."

Szukam tego bezpłatnego karnetu w Val di Sole i jakos nigdzie znaleźć go nie mogę. Skąd ci dziennikarze czerpią takie informacje? Nie z sufitu czasem? (Ach ta Polska Times - Magdalena A. Olczak, Henryk Sadowski)

odpowiedzi (0)

skomentuj

Bezpłatny karnet w Vall di Sole

+24 / -23

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ojciec (gość)  •

Post powtórzony.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Bezpłatny karnet w Vall di Sole

+23 / -19

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ojciec (gość)  •

Syn był i musiał zapłacić za karnet. Tak więc jak to jest z tą bezpłatnością?

odpowiedzi (0)

skomentuj