Menu Region

Prezydent Sopotu został zatrzymany w związku z "aferą...

Prezydent Sopotu został zatrzymany w związku z "aferą sopocką"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Prokuratura krajowa wystąpiła o tymczasowe aresztowanie Jacka K. Przedstawiono mu 8 zarzutów: siedem z nich ma charakter korupcyjny, ósmy dotyczy działań przeciwko wymiarowi sprawiedliwości. K. nie przyznał się do winy i przedstawił wyjaśnienia, rozbieżne z ustaleniami śledczych.
Prokuratura krajowa bada tzw. "aferę sopocką" od lipca ubiegłego roku. Wówczas trójmiejski biznesmen Sławomir Julke zawiadomił prokuraturę o propozycji korupcyjnej, jaką miał mu złożyć K.

W grudniu 2007 roku biznesmen złożył wniosek do Urzędu Miasta o zgodę na dobudowanie piętra w kamienicy w centrum Sopotu. Przez kilka miesięcy nie otrzymywał jednak żadnej odpowiedzi. 19 marca 2008 roku rozmawiał w tej sprawie z Jackiem K. Z nagrania rozmowy wynika, że K. w zamian za pozytywną decyzję domagał się od Sławomira Julke korzyści majątkowej w postaci dwóch mieszkań.

W tej sprawie zarzuty składania fałszywych zeznań i poświadczania nieprawdy w dokumentach, przedstawiono miejskiej konserwator zabytków Danucie Z. Zdaniem śledczych, kobieta - już po tym, jak sprawa trafiła do prokuratury - miała dokonać fałszerstwa, które mogło pomóc prezydentowi Sopotu obalić zarzuty biznesmena.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

BRAWO CBA WKONCU NASTEPNY ADAMOWICZ DOSC KORUPCJI

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

JOZEF (gość)  •

JAK SLYSZE W MEDIACH OBRONCOW KARNOWSKIEGO SKANDAL DLACZEGO KOLEDZY JEGO NIE UPRZEDZALI WCZESNIEJ ZE TO PRZEKRET BARDZO DOBRZE ZE ZOSTAL ZATRZYMANY NIE BEDZIE MATACZYL TERAZ ZOBACZYMY JAKIE STANOWISKO ZAJMIE TUSK PITERA ORAZ GOWIN CO TO ZNACZY Z WOLNEJ STOPY JESZCZE WIDAC ZE GO BRONIA SKANDAL RZAD DO DYMISJI W GDANSKU TO SAMO SIE DZIEJE CZEKAMY NA GDANSK

odpowiedzi (0)

skomentuj