Menu Region

Nie ma zgody polityków na danie Polakom broni palnej

Nie ma zgody polityków na danie Polakom broni palnej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Mariusz Jałoszewski

1Komentarz Prześlij Drukuj
Polska to nie Ameryka i nie każdy będzie mógł chodzić z rewolwerem po ulicy albo trzymać strzelbę w swoim domu
Tak myśli większość polityków - nie tylko rządzącej PO, ale i opozycji - i mówi stanowcze "nie" pomysłowi dozbrojenia Polaków. By dostać pozwolenie na broń, trzeba przekonać policję, że np. boimy się o swoje życie. Szansę mają też przedstawiciele zawodów zagrożonych napadami, np. jubiler albo prokurator.Sprawa posiadania broni odżyła ostatnio, bo gorącym zwolennikiem ułatwienia dostępu do niej jest nowy minister sprawiedliwości Andrzej Czuma. - Będziemy czuć się bezpieczni, jeśli będziemy mieć w domu broń - przekonywał w TVN24.

I podkreślał: - Przez sześć lat siedziałem w więzieniu z najgorszymi przestępcami i wiem, że złoczyńcy, którzy chcą zaatakować spokojnego, uczciwego obywatela, pięć razy się zastanowią, jeśli będą wiedzieli, że legalne jest posiadanie broni przez uczciwego obywatela.


Gorącym zwolennikiem posiadania broni jest też konserwatywny liberał Janusz Korwin-Mikke: - Znacznie więcej ludzi ginie pod kołami samochodów i nikt nie zakazuje ich używania - stwierdza polityk UPR. Zapewnia, że broń skutecznie odstrasza bandytów. Jako przykład podaje USA, gdzie gdy nakazano mieszkańcom trzymanie broni w domu, to o kilka razy spadła liczba włamań.

Andrzej Czuma, jeszcze jako szeregowy poseł PO, przygotował projekt nowej ustawy o broni i amunicji. Znosi on wymóg tłumaczenia się, po co broń jest nam potrzebna. By otrzymać zezwolenie na broń, które wydawałaby nie policja, tylko samorząd lokalny, np. burmistrz lub prezydent, wystarczyłoby jedynie spełnić wymogi, np. nie być karanym, chorym psychicznie, przejść szkolenie czy mieć wymagany staż na różne rodzaje broni.

Czuma chciał też podnieść wiek, od kiedy można by dostać zezwolenie - z 18 na 21 lat. Przekonywał, że choć więcej osób mogłoby posiadać broń, to zaostrzone byłyby kryteria jej wydawania.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

bron

+17 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jaa (gość)  •

Bo w polsce jest rząd który obawia zamachu stanu przez swoje rządy, nie jak w Ameryce.

odpowiedzi (0)

skomentuj