Menu Region

Rozpoczyna się Światowe Forum Ekonomiczne w Davos

Rozpoczyna się Światowe Forum Ekonomiczne w Davos

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Ekonomiści są zgodni, że przed uczestnikami tegorocznego Światowego Forum Ekonomicznego w szwajcarskim Davos stoją wyzwania największe od wielu lat. Tematem rozpoczynającego się po południu szczytu jest "Świat po kryzysie".
Analityk rynków finansowych Marek Zuber zwraca uwagę, że spotkanie w Davos ma charakter raczej nieformalny, jednak podkreśla, że jego uczestnicy w tym roku mają do przedyskutowania wiele kwestii istotnych dla światowej gospodarki. Jego zdaniem politycy i przedstawiciele biznesu z różnych stron świata są bardzo zainteresowani znalezieniem rozwiązania, które pomogłoby przetrwać kryzys. Według eksperta właśnie międzynarodowa współpraca i poszukiwanie rozwiązań są tym, co różni obecny kryzys od tego z okresu międzywojennego.


Z kolei Tomasz Chmal z Instytutu Sobieskiego uważa, że obecność premiera Rosji Władimira Putina jest świetną okazją do rozmowy o sprawach bezpieczeństwa energetycznego w Europie. Ekspert uważa, że rosyjski polityk będzie chciał poprawić negatywne wrażenie spowodowane konfliktem gazowym, który pozbawił część Europy dostaw błękitnego paliwa. Z kolei te kraje, które ucierpiały z powodu braku gazu będą mogły dać do zrozumienia, że skłonne są poszukać innych niż to paliwo źródeł energii.

W tym roku, po dwuletniej przerwie, podczas Światowego Forum Ekonomicznego obecni będą przedstawiciele władz Polski. Do Davos przyjadą: premier Donald Tusk oraz ministrowie: finansów - Jacek Rostowski oraz spraw zagranicznych - Radosław Sikorski.

Forum ekonomiczne w Davos potrwa do 1 lutego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się