Menu Region

Co dalej w sprawie MTK?

Co dalej w sprawie MTK?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Mija trzecia rocznica katastrofy hali Międzynarodowych Targów Katowickich. Pod gruzami zginęło 65 osób a ponad 140 zostało rannych. Konstrukcja zawaliła się podczas wystawy gołębi.
W ciągu trzech lat od tragedii do sądów wpłynęło 71 pozwów o odszkodowania. Choć sprawa formalnie wczoraj się przedawniła wszyscy poszkodowani mogą jeszcze składać pozwy. Wystarczy udowodnić, że szkody, których się doznało zostały wykryte później niż 3 lata temu.

7 miesięcy temu do Sądu Okręgowego w Katowicach wpłynął liczący ponad 330 stron akt oskarżenia w sprawie tragedii w hali MTK. Wciąż jednak nie wiadomo kiedy ruszy proces, w którym na ławie oskarżonych zasiądzie 12 osób. Zdaniem prokuratury do tragedii doszło w wyniku szeregu zaniedbań i błędów - wśród nich trzech poważnych w projekcie wykonawczym. Biegli powołani przez prokuraturę są zdania, że każdy z błędów projektowych wcześniej czy później mógł doprowadzić katastrofy budowlanej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się